Wszystko o łodziach i silnikach > Auto i łódź

Przyczepa z hakiem na bagażnik rowerowy

(1/2) > >>

August:
Witam,

Przesylam ponizej zdjecia przyczepy Widpol wyposażonej w dodatkowy hak pod bagażnik rowerowy. Jest to mój autorski pomysł :) który przetestowałem w trakcie minionego urlopu. Rozwiazanie spisało sie bardzo dobrze, wiec gdyby ktoś z Was był w potrzebie przewiezienia boksu dachowego, skutera i rowerów to bardzo prosze:).
Hak jest przykręcany na 2 śruby do przyspawanych do ramy płaskowników (na ostatnim zdjeciu jedna jest już wykręcona). Uchwyt z wyciągarką jest przesuniety minimalnie do przodu aby mozna podczepić bagaznik. Podłaczenie bagaznika odbywa sie przez kabel który podpiety jest do gniazda z przodu dyszla i do bagażnika. Na czas slipowania mozna go usunac w całosci lub poluzowac jedną srubę aby go odchylić choć jest tak tak zamontowany, ze praktycznie nie trzeba tego robić.milo222:
fajne aczkolwiek każdy policjant przyczepi się do braku homologacji haku  :P

komin:
Super rozwiązanie. Myślałem o czymś takim.
A jak z zachowaniem się przyczepy z dodatkowym "balastem" z tyłu ?

August:
Różnica raczej nie jest wyczuwalna, być moze wynika to z dosc duzej masy holownika. Jesli chodzi o homologacje haka - nie jest to hak do holowania przyczepy wiec nie jestem pewny czy musi podlegać kontroli rejestracyjnej itd. sluzy wylacznie do podrzymania bagaznika ale mimo wszystko to sprawdze - dzieki za uwagę ;).

milo222:
tak zgodzę się z tobą co do holowania - myślę bardziej o kwestii samego montażu. Jeżeli producent przewiduje montaż na haku to przeszło to odpowiednie procedury legalizacyjne nacisk itp, tak samo przeszedł to hak - jeżeli powiedzmy masz wypadek bo spadnie Ci rower to problem mógłby się pojawić ponieważ dokonałeś ingerencji w w przyczepę a bagażnik zamontowany jest na haku nieposiadającym ( mocowanie) odpowiedniego atestu . Pewnie że wychodzę daleko przed szereg ale wiem ilu kolegów w vw T4 miało problem ponieważ ori hak niemiecki jest do 700 KG a przyczepy mają 750 kg i przy kontrolach policjanci potrafili blokować dalszą podróż  :-\

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej