Skocz do zawartości

Marina Kolobrzeg


bestboats.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu dzisiejszym miało miejsce w Kołobrzegu uroczyste przekazanie terenu budowy portu jachtowego inwestorowi. Różnica między tym co było a tym co jest- jest znaczna... :)

Coś chyba pokręciłeś bo teren budowy to przekazuje inwestor dla wykonawcy robót, natomiast po wykonaniu inwestycji to wykonawca przekazuje obiekt inwestorowi. Nie rozumiem więc po co teraz inwestor miał by przyjmować teren budowy  :-[ O0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu uprzedziłeś mnie, też nie zrozumiałem tego postu... :-[

 

Info z www.gk24.pl :

 

Otworzyli marinę, ale nie wszyscy są zadowoleni

 

Dzisiaj dokonano otwarcia Portu Jachtowego. Część żeglarzy zaprotestowała przeciwko rozwiązaniom technicznym w nowej marinie

 

Dziś nie ma jeszcze oddania do eksploatacji, gdyż cały proces związany z pozwoleniem na użytkowanie jest jeszcze przed nami - rozpoczął uroczystość Henryk Rupnik, prezes zarządu portu morskiego.

 

 

Tym niemniej została zakończona już budowa budynku z sanitariatami, których brak doskwierał do tej pory żeglarzom, miejsc do cumowania jednostek czy nabrzeża turystycznego. Z tego powodu o godzinie 11.00 prezes Rupnik wraz z prezydentem miasta Januszem Gromkiem i wykonawcami udostępnili obiekt.

 

Zainteresowanie było duże, jednak pojawiły się również protesty przeciwko rozwiązaniom technicznym obiektu. - Port Jachtowy jest ładny, ale rozwiązania techniczne od strony morza nie są przemyślane - powiedział nam Jarosław Błażejczuk, kołobrzeski żeglarz. - Pomost nie jest bezpieczny, chwieje się, a stanowiska do cumowania są zbyt małe dla dużych jachtów. Brak jest też polerów na nabrzeżu turystycznym - dodał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wczoraj odwiedziłem marinę Kołobrzeg. Całkiem tam sympatycznie, choć stanowisk nie za dużo. Za to miejsc parkingowych i przestrzeni wokół mnóstwo...

Jako, że już po sezonie wakacyjnym było tam bardzo pusto...

 

http://i3.fmix.pl/fmi994/ba7f19d80014dd59504d1752/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi185/ecac9d21000c4737504d1759/zdjecie.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Milionowe inwestycje

 

Nawet 50 mln zł wyda do 2016 r. Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg na modernizację i rozbudowę portu jachtowego. Największą inwestycją ma być budowa nowego basenu o powierzchni 1,5 ha. Ma on powstać na południe od ul. Warzelniczej, w miejscu gdzie obecnie ma swoje zaplecze firma odbudowująca na zlecenie Urzędu Morskiego kołobrzeskie plaże.

 

W nowym basenie portowym będzie mogło cumować ponad 200 pełnomorskich jachtów. Przy okazji wybudowana zostanie cała infrastruktura techniczna, w tym przyłącza wodne i elektryczne, sanitariaty, pochylnia oraz zimowe miejsca postojowe dla jednostek.

 

Inwestowanie w port jachtowy, nawet przy tak wysokich nakładach, jak się zakłada, będzie opłacalne. Kołobrzeg stanie się wówczas jednym z najbardziej przyjaznych żeglarzom miast. Już teraz, po modernizacji starego basenu jachtowego i wzniesieniu nowego obiektu klubowego, stał się on niezwykle popularną mariną. W tym roku zawinęło tu ponad tysiąc turystycznych jednostek!

 

Obecnie w kołobrzeskim porcie jachtowym trwa remont basenu łodziowego. Sąsiadujące z nim nabrzeża umocniono szczelną ścianką Larsena i uzbrojono w nowe przyłącza energetyczne. Docelowo pojawi się na nich oświetlenie i kamery systemu monitoringu. Przy basenie powstanie także stacja odbioru wód zanieczyszczonych z jachtów. W przyszłości remontem objęta zostanie także, znajdująca się na terenie portu jachtowego, zabytkowa reduta Morast.

 

źródło: 24kurier.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Stary news, ale gdzieś umknął...

 

Zarząd Portu chce rozbudować marinę

 

Port Jachtowy już jest za mały. Popularność Kołobrzegu dla żeglarzy jest tak duża, że miejska spółka chce zbudować kolejny basen na 150 jednostek.

 

Teren planowanej inwestycji obejmuje działkę nr 174/14 i 4/60 w Kołobrzegu położoną na południe od ul. Warzelniczej. Projektowany basen ma mieć powierzchnię ok 1,5 hektara i mieścić ok. 150 jednostek przy pomostach pływających, zarówno mniejszych motorówek jak i dużych jachtów. Część nabrzeży będzie mogła również przyjąć duże żaglowce do 30-40 metrów długości. W ramach projektowanej inwestycji zakłada się wykonanie, poza w pełni wyposażonymi w dostęp do wody, prądu i odbioru ścieków miejscami do cumowania, także zaplecze sanitarne w postaci toalet, łazienek, analogicznie do rozwiązań w istniejącym porcie. Zakłada się również wykonanie kilku mniejszych pomieszczeń gospodarczych, stacji paliw i suwnicy bramowej. Cały teren ma być oświetlony, monitorowany i zagospodarowany zielenią. Realizacja tego etapu modernizacji Mariny Solnej w Kołobrzegu pozwoli na stworzenie wyjątkowej mariny dla ok. 250 jachtów, która ze względu na swoje położenie jest atrakcyjną lokalizacją zarówno dla polskich jak i zagranicznych żeglarzy. Koszt to kilkanaście milionów złotych, w dużej części kwotę tę można pozyskać z zewnątrz.

 

http://miastokolobrzeg.pl/images/stories/foto/2013/006/B/marina2.jpg

 

http://miastokolobrzeg.pl/images/stories/foto/2013/006/B/marina3.jpg

 

W Kołobrzegu ruszyły prace nad nowym basenem

Port w Kołobrzegu zmienia się systematycznie. Nowe doskonałe warunki stworzono żeglarzom, teraz poprawi się komfort pracy rybaków. Oba baseny funkcjonować będą w bezpośredniej bliskości i tworzyć potencjał gospodarczy i turystyczny kołobrzeskiego portu.

 

W pierwszej kolejności do pracy przystąpili archeolodzy. Ich działania potrwają kilka miesięcy. Wyspa Solna, na której powstaje nowy basen, to teren cenny archeologicznie. Na początku następnego roku mają rozpocząć się właściwe prace budowlane. Nowy basen rybacki Zarządu Portu Morskiego będzie miał powierzchnię ok. 1,5 ha. Przy nowym nabrzeżu będzie mogło cumować ok. 150 łodzi. Inwestycja ma się zakończyć do końca września przyszłego roku. Koszt jej realizacji wynosi 17 mln złotych. Wcześniej Zarządu Portu Morskiego w Kołobrzegu przy wykorzystaniu funduszy unijnych realizował wybudował nową marinę i basen jachtowy.

 

Port buduje firma Hydrobud z Ustronia Morskiego Adama Dzika, która prowadzi także remont kołobrzeskiego molo, a wcześniej budowała przystań jachtową i port jachtowy w Dziwnowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać na wizualizacji, pewnie zostanie ten co jest...

 

http://www.marinakolobrzeg.pl/pulsepro/data/img/gallery/Budynek/021_DSC3336.JPG

 

http://www.marinakolobrzeg.pl/pulsepro/data/img/gallery/Budynek/035_DSC2053.JPG

 

http://www.marinakolobrzeg.pl/pulsepro/data/img/gallery/Budynek/40_DSC7900.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...