Skocz do zawartości

Dodatkowy maszt na banderę do motorówki.


Mio168
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Przegladając forum zwróciłem uwagę, ze niektórzy mają dodatkowy maszt na banderę.

Ja swoją mocuję na maszcie do oświetlenia rufowego. Ale uważam, ze jest to zły pomysł, poniewaz pomimo tego, ze jest to małą flaga jednak przy dużym wietrze wibruje ten maszt co moze spowodować mi jego uszkodzenia i brak połaczenia elektrycznego.

Moje pytanie - czy taki maszcik na flage robi sie na zamówienie czy może kupuje gotowe ?

Możecie coś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszcik na flagę nazywa się flagsztok.

 

Tego nie wiedziałem - dzięki :-)

Właśnie z tym dopasowaniem a konkretnie z samym mocowanie do kadłuba może byc ciężko - wystarczy delikatny profil przy płaskim mocowaniu i lipa.

Obawiam się tez, że jak znajde kogos to będzie chciał miec łódx na miejscu a z tym to juz kaplica - jestem ze Śląska a wszyskie ciekawe warsztaty sa na północy lub centralnej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne mocowania - na płasko, pod kątem, do relingu - na pewno dopasujesz.

 

http://www.jula.pl/globalassets/catalog/productimages/650084.jpg?width=170&height=170&scale=canvas&bgcolor=white

 

http://zefir.sklep.pl/1483-thickbox_default/flagsztok-40cm-nierdzewny.jpg

 

http://aura.szczecin.pl/9903-productlist/gniazdo-flagsztoka-ss-spare-bases-25.jpg

 

http://www.bakista.pl/data/img/1728Img_1_270.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś balkon?

A flagsztoki można kupić gotowe - tylko ceny zaporowe czasami, możesz też zamówić u kogoś taki jaki chcesz, podajesz wysokość kąt nachylenia, sposób mocowania i tyle, można przecież np z rurki 18x1, sztorc zaspawany, dwa oczka do mocowania banderki, blacha u nasady z dwoma otworami fi 6 i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie!!!

Tradycja cierpi..... bo wieszamy banderę a nie flagę mówiącą o przynależności do danego państwa i na odpowiednim do tego celu drzewcu i oczywiście po prawej burcie . Inaczej to wygląda na dużych statkach handlowych, wojennych czy żaglowcach gdzie tylko w porcie bandera powiewa na flagsztoku najczęściej umieszczonym centralnie na pokładzie głównym a po wyjściu z portu przenoszona jest na gafel. Nie wystarczy mieć sprzęt pływający żeby być dobrym marynarzem, żeglarzem czy motorowodniakiem. Czasami w tej naszej zabawie ważną rolę odgrywa  chociaż by znajomość nie tylko przepisów, których większość z nas umie

niewielką namiastkę, ale warto opanować znajomość tradycji bo od tego się wszystko zaczyna. Nie przejmujcie się moim wywodem i nie bierzcie go do serca bo spotkałem się z tym, że absolwenci uczelni ...."marynistycznych nie potrafią powiedzieć gdzie dziób i gdzie rufa, flagę odwiedzanego kraju wieszali do góry nogami a wyblinka to ciasto na niedzielę. Płetwy opadają.

Pozdrawiam gorąco - Mate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wieszanie flagi - jakbym pływał po Polsce nie wieszałbym jej i nie myśląlbym o flagsztoku . Mam za małą łajbę i szanuje każde wolne miejsce na niej. Jednak za granica czasami jest miło podzielić sie na morzu ( zatoka itp ) jakimiś miłymi pozdrowieniami czy spostrzeżeniami z rodakami napotkanymi na wodzie :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrzcie, do czego to porównać ???

Drzwi otworzył, dzień dobry nie powiedział, ale wszystkich grzecznie

(bo nie bierzcie se do serca) opier....lił :D :D :D

No to powinieneeś się cieszyć, że trafiłeś nareszcie na godnego przeciwnika. Teraz się musisz bardziej starać żeby utrzymać pozycę lidera w opier...u  :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacht pływajązy za granicą po wodach morskich ma obowiązek nosic na rufie banderę oznaczajacą przynależność jachtu a na saligu banderę państwa na wodach którego przebywa. Podobnie się czyni na wodach śródlądowych, co jest zwyczajowe.

Flagsztok z banderą kraju przynależności umieszcza się na rufie po lewej stronie lub centralnie.

Ja pływam zazwyczaj na wodach śródlądowych pod unijną banderą. Ale też czasami noszę banderę polską. Natomiast banderę państwa na wodach którego przebywam z powodu braku salingu nosze na małym flagsztoku na dziobie po prawej stronie. Ponadto na salingu, po lewej stronie,można nosić banderę klubową, banderę województwa lub miasta.

Określenie bandera jest trochę na wyrost, bo zgodnie z ceremoniałem, będąc w porcie, banderę o zmroku uroczyście się opuszcza a rano uroczyście podnosi. No ale jak tu czasami przy jednoosobowej załodze zrealizować ten ceremoniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don Alonso chyba wkradł ci się mały błąd , banderę podnosi się centralnie na rufie lub po prawej stronie (a tobie się napisało po lewej).

Dla dociekliwych pod tym linkiem jest co nie co w tym temacie .

 

http://ykp.sails.pl/file.php?file_id=18405

 

No tak, mam to od dziecka, myli się lewa z prawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...