Skocz do zawartości

Malowanie kadłuba a dźwig na horyzoncie!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie.

 

Dosłownie kilka dni temu dostałem maila, że dźwig będzie w przystani ok. 23 marca i do tego czasu muszę przygotować łódź.

I wszystko byłoby fajnie ale mam do położenia antyporost. To moja trzecia łódź (ale pierwsza stalowa) i mniej więcej wiem w czym rzecz ale... jest zimno, nie wiem czym było malowane, do łodzi 400km i w dodatku stoi pod chmurką.

Miałem robotę zlecić ale w związku z terminem muszę się chyba sam z tym uporać.

 

Łódź stalowa, umyta myjką po wyjęciu z wody.

Generalnie powierzchnia zwarta, gładka, nic nie odpada.

Obawiam się, że mogą trafić się miejsca wymagające zabezpieczenia antykorozyjnego.

 

Stąd pytania do Forumowiczów:

- w jaki sposób zabezpieczyć przed korozją miejsca uszkodzone jeśli takie znajdę?,

- jak kłaść antyporost nie znając rodzaju poprzednio użytego?

 

Szlifowanie całości ze wględu na odległość do przystani, wielkość łodzi i termin wodowania niestety odpada a szkoda.

Gdyby ktoś z 3-miasta chciałby się tematu podjąć i wykonać te prace - jestem zainteresowany.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura i wilgoć to podstawowe czynniki mające wpływ na prowadzenie renowacji ,,żelastwa". 

Musi być sucho i powyżej 5 st C.

Rdzę trzeba oczyścić i pomalować jakąś farbą reaktywną. Potem podkład epoxy. Co najmniej 3x.

Antyfouling powinien być kompatybilny z już nałożonym. Trzeba zrobić próbę czy nie będą się ,,gryzły".

 

 

Edytowane przez mikijet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to własnie wiem.

A pogoda jest jaka jest, w domu dwutygodniowy szkrab który wymaga opieki. Ech...

 

Jeszcze jedna sprawa i tu jestem zielony.

Po wyjęciu łódki okazało się, że z anod nie został niemal ślad. Zostały tylko takie płaskowniki, wygięte, przyspawane końcami do kadłuba, o długości 250mm.

I teraz nie wiem - czy to resztka anody tj. jej płaskownik do spawania do poszycia?

Jak założyć nowe?

Uwalić ten płaskownik i wspawać w to miejsce nową?

Wykorzystać ten płaskownik i do niego spawać nową?

A może go odwiercić i wykorzystać jako podstawę do anod przykręcamych?

Będę wdzięczny info.

20230217_123503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...