Skocz do zawartości

zelkociarka prosze o opinie znajacych sie na rzeczy kolegow


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

jak juz kiedys wspominalem zajalem sie budowa auta specjalistycznego

Na dzien dzisiejszy jestem na etapie ukonczenia budowy kopyta wiec czas na rozgladanie najlepszych i najlatwiejszych metod nakladania zelkotu laminatu itp.

Mam okazje kupic maszyne do nakladania maszynowo cietego sznuraka szklanego lacznie z mieszalnikiem zywicy po okazyjnej cenie.

Zdazylem sie juz zorientowac jak to ulatwia prace ale pytanie jak jest z jakoscia laminatu nakladanym maszynowo.

Drugie pytanie czy taka maszyna takze nadaje sie do nakladania zelkotu?czy musze osobno kupowac zelkociarke.

Oraz na co zwracac uwage  przy takich sprzetach.

z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego łodzie robione tą techniką są ciężkie ponieważ wytrzymałość takiego laminatu jest mała (bardzo krótkie włókna) i musi być znacznie większa grubość (waga) a do tego i tak musi być min 1 warstwa położona ręcznie maty w całości aby ta siekanka jakoś kupy się trzymała i nie pękała.

Jak dobrze popatrzycie to stocznie które stosują tą technologię dokładają nawet 3 między-warstwy z normalnej maty z rolki.

Głównie stosuje się tą technologię przy dużych jachtach gdzie 300 -500 kg więcej nie ma znaczenia również przy wyrobach gzie nie ma dynamicznych naprężeń laminatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Już zdążyłem się zorientować o słabej wytrzymałości laminatu maszynowego co potwierdzają  wypowiedzi kolegów powyżej.

Fakt łatwość produkcji jest niezaprzeczalna ale mi zależy na jakości a nie na cięciu kosztów oraz godzin pracy wiec zdecydowałem o kupnie pompy próżniowej do infuzji laminatu i tym sposobem najprawdopodobniej będę się bawił.Kolego Retroground większość ręcznej pracy mam już za sobą. Najbardziej pracochłonne jest zbudowanie i wyrzeźbienia kopyta .Nie mowie tu tylko o kształtach ale i o liniach wyprowadzeniu załamań światła by rozchodziły się harmonijnie .To akurat ogarniam bez kłopotu .Zrobienie formy i następnie odlewanie pozytywów to już bardziej zabawa .Teraz poszukuje najlepszych technik wykonania tego wielokrotnie ale bez uszczerbku na jakość.Samą formę będę laminował ręcznie po przez nałożenie żelkotu a następnie welonu szklanego odczekam związania zmatuje i dopiero będą nakładał następne warstwy by ustrzec się odchodzenia maty bądź rowingu od krawędzi czego się najbardziej obawiam.Jeżeli macie lepsze sposoby na mocne załamania to chętnie poczytam.Dziękuje  i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...