ksiemka Opublikowano 14 Kwietnia Udostępnij Opublikowano 14 Kwietnia Witajcie , mam łódź stalową 8,3 m na 2,8 m zanurzenie 0,7 kadłub wypornościowy . Silnik VW 1,6D 54 KM . Waga ok 4,3 T zmierzone na dźwigu przy wodowaniu ! Obecnie mam śrubę 3 płaty 17x15 lewoskrętną i max prędkość to w porywach 6-6,5ktn przy obrotach 2000 max . W ubiegły piątek na próbę przy wodowaniu włożyłem śrubę czteropłatową 19x17 prawoskrętną . Oczywiście musiałem na manetce zamienić kierunek . Sęk w tym że tu prędkość nie wzrosła bo max tylko 6 ktn za to czarny dym z rury silnik nie dawał rady max obroty 1400 . Przekładnia 2/1 R czyli w obie strony tak samo . Wg kalkulatora z amerykańskiej strony a wcześniej w sklepie Vetus max śruba dla tego silnika to nawet 20x17 i prędkość do 9 ktn . Zakładam że zmieniając silnik n mocniejszy jestem w stanie zbliżyć się do tej prędkości ok 8-9,5 ktn . Zależy mi na tym z uwagi iż pływam w okolicach Zalewu Szczecińskiego i dobrze byłoby mieć zapas na wypadek konieczności ucieczki przy zmianie pogody . W grę chodzi silnik WV 1,9 D bez turbodoładowania bo nie trzeba będzie wiele zmieniać a jedynie przełożyć z obecnego . Ciekaw jestem waszych opinii .. Pozdrawiam ksiemka Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Saturn Opublikowano 14 Kwietnia Udostępnij Opublikowano 14 Kwietnia To normalne, jeśli dasz za duży skok i średnicę obciążasz silnik i nie kręci się do max obrotów. Zmieniłeś nie dość że średnice to skok i to o dwa oczka w każdym parametrze plus jedna łopata. ja to bym szedł jednym wymiarem o 2 oczka. Tym trudniej, że to wypornościowa łódź i pcha wodę która też zwiększa opór. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.