Autor Wątek: Slip na Brdzie  (Przeczytany 376 razy)

Grudzień 03, 2019, 16:30:13
  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • BYDGOSZCZ
  • Akwen: Bałtyk
Witam,
Chciałbym w tym wątku skupić wszystkich motorowodniaków zainteresowanych szlabanem na slipie Łuczniczki na rz. Brdzie w Bydgoszczy.
Od jakiegoś czasu prowadzę (jak na razie nieskuteczną) korespondencję z prezydentem R. Bruskim, którego decyzją slip został wyłączony z publicznego użytku.
Sytuacja dla motorowodniaków, wędkarzy itp. jest dość trudna, prawie beznadziejna. Być może na tym Forum znajdą się osoby ze środowiska prawniczego, które pomogą przywrócić slip wszystkim użytkownikom. Chciałbym również wiedzieć ilu z nas korzysta z tego slipu, ile osób jest skłonna manifestować i walczyć o przywrócenie wolnego dostępu do niego. Chodzi mi po głowie zorganizowanie bojkotu "Ster na Bydgoszcz" czy to na wodzie, czy przez zablokowanie Łuczniczki naszymi przyczepami z łódkami.
Prawnie będzie trudno udowodnić, że prezydent przekroczył swoje uprawnienia, budując szlaban. Tłumaczy się tym, że dostawał sygnały blokowania przez użytkowników slipu, co uniemożliwiało wodowanie dużych jednostek ratowniczych. Jest to bzdura, bo mam pismo ze straży pożarnej, które mówi coś całkiem przeciwnego - że nigdy nie było przypadku, że ktoś zablokował i nie mogli się zwodować.
Kto jest za? Piszcie swoje uwagi, może uda nam się zorganizować i pokazać prezydentowi, że powinien się z nami liczyć.