[youtube]http://youtu.be/rch2pNt4fFk?t=1m5s[/youtube]
[youtube]http://youtu.be/7W9qwq9AIFk[/youtube]
https://www.google.pl/maps/place/Ostr%C3%B3w+Warcki/@51.8059702,18.6794829,13z/data=!4m2!3m1!1s0x471afb5fa1db849f:0x2cc6e3743e284fd3Stanica wraz z obiektami towarzyszącymi ma wszelkie cechy atrakcji turystycznej co najmniej na miarę województw łódzkiego i wielkopolskiego. Są już zresztą tego przesłanki: budowa jeszcze się nie zakończyła, a w wyznaczonych miejscach obiektu już stoją przyczepy kempingowe. Jak na stanicę, która na dobrą sprawę nigdzie jeszcze nie była promowana, wynik już niezły, a co będzie potem, gdy wszystko będzie gotowe i ruszy kampania informacyjna, można sobie tylko wyobrazić.
Na polu karawaningowym jest łącznie 20 miejsc. Obok, na łąkach przy zbiorniku, na miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu czeka pole namiotowe. Obiekt ma służyć turystyce rodzinnej, więc sporo miejsca zajmują atrakcje dla najmłodszych i tych troszkę starszych. Jest tu ogrodzony plac zabaw i dwa stoły do tenisa stołowego, a między jednym i drugim – piaszczysty plac do siatkówki plażowej.
Turyści będą mieli do dyspozycji również ogrzewany budynek socjalny z bieżącą wodą i zapleczem kuchennym oraz socjalnym (stanica podłączona jest do kanalizacji). Po drugiej stronie drogi, tam, gdzie obecnie jest jeszcze puste pole, zbudowana zostanie scena koncertowa na letnie występy przy okazji imprez plenerowych.
Im bliżej zbiornika, tym więcej urządzeń dla łódek i jachtów. Z wody wystają już podpory pomostów, przy których cumować będą łodzie. Wodowanie mniejszych jednostek umożliwi gotowa już pochylnia, większych – dok z dźwigiem. Pojazdy z łodziami podjadą pod sam brzeg po utwardzanym właśnie granitową kostką placu.
Całość położona jest bardzo korzystnie z logistycznego punktu widzenia. Do stanicy prowadzi nowa droga asfaltowa, na którą skręca się wprost z krajówki nr 83, tak więc nie ma mowy o przedzieraniu się przez wertepy i obawach o uszkodzenie zawieszenia samochodu. Jeśli ktoś nie zdąży lub zapomni zaopatrzyć się np. w produkty żywnościowe na czas pobytu w stanicy, może to bardzo szybko nadrobić w pobliskiej Warcie. Przyjezdnych z dalszych zakątków Polski zainteresuje na pewno fakt, że nie tak znów daleko od Ostrowa znajduje się droga powiatowa łącząca krajówki nr 12 i 83 przez Kościerzyn, którą dojadą do obwodnicy Sieradza, a nią szybko dotrą do drogi krajowej S8, gwarantującej połączenie z zachodnią i północną częścią kraju.
Zdjęcia Mariny zima niski stan wody do marca
https://plus.google.com/106848676114157756803/posts/P2oiChqLWrw