Autor Wątek: Rzeka Wisłoka i jej dopływy Ropa i Jasiołka  (Przeczytany 4296 razy)

Luty 11, 2012, 18:34:11
Zbiornik wodny Pilzno
Zbiornik położony jest na południowy wschód od miejscowości Pilzno pomiędzy miejscowościami Strzegocice i Mokrzec.
Zalew ten powstaje jako rekultywacja zbiorników po wydobyciu żwiru przez firmę „Kruszgeo” Rzeszów.
Obecna powierzchnia zbiornika 120 ha, planowana 240 ha
długość około 3 km
szerokość około 800 mhttp://www.sq8erb.org.pl/turystyka/zbiornik-wodny/
Pozdrawiam - Przemek
www.sq8erb.org.pl

Luty 11, 2012, 18:36:42
Odpowiedź #1
Tu dane i zdjęcie ze strony : http://www.hydroprojekt.com.pl/
Od ponad dwudziestu lat w dolinie Wisłoki w rejonie Pilzna prowadzono eksploatację złóż żwiru, stanowiącego kruszywo budowlane. W wyniku jego wydobycia powstało szereg wyrobisk, a teren w ich obrębie został zdewastowany. Na obszarach przyległych obniżeniu uległo zwierciadło wód gruntowych.Na zlecenie Przedsiębiorstwa Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych „Kruszgeo” S.A. w Rzeszowie, HYDROPROJEKT zaprojektował w 1995 r. na Wisłoce zbiornik wodny „Pilzno” z jazem piętrzącym, w którym zastosowano zamknięcia powłokowe. Ich zaletą jest funkcjonalność i niskie koszty utrzymania, gdyż nie zagraża im korozja. W lewym przyczółku jazu umieszczono przepławkę, umożliwiającą migrację wędrownym gatunkom ryb. Zbiornik może być wykorzystywany dla celów rekreacyjnych. Inwestycja zrealizowana.

 
Pozdrawiam - Przemek
www.sq8erb.org.pl

Luty 11, 2012, 20:36:15
Odpowiedź #2
  • *****
  • Wiadomości: 2475
  • Akwen: Odra środkowa
No wszystko ładnie, pięknie ale czy wolno tam na spalinowym, czy jest tam jakaś infrastruktura wodniacka, jaki długi i szeroki jest zbiornik itd. itp ? O0
Pozdrawiam

Luty 26, 2012, 22:47:51
Odpowiedź #3
Tak można. Mam odpowiedź ze starostwa dębickiego : zalew Pilzno -Mokrzec nie jest objęty zakazem pływania z silnikami spalinowymi uchwałą Rady Powiatu Dębickiego.
 Barbara Mroczek   <wrl@powiatdebicki.pl>
Więc można.
Pozdrawiam - Przemek
www.sq8erb.org.pl

Październik 27, 2012, 15:24:54
Odpowiedź #4
Pływanie nad zalewem Pilzno-Mokrzec jest legalne
Już dawno dostałem odpowiedz z Komisariatu Policji w Pilźnie na moje pytanie czy pływanie po tym zalewie jest legalne czy nie.
Przypomnę, że o zeszłego roku nad brzegiem postawione zostały znaki zakazujące pływania wszelakimi statkami niezależnie od posiadanego napędu.
Policjanci z Komisariatu w Pilźnie ustalili iż znaki postawione przez Urząd Miejski Pilzno miały na celu podniesienie bezpieczeństwa użytkowników zalewu.  Jednak znaki te nie mają mocy prawnej. Policjanci zasugerowali aby pracownicy UM aby zastąpili je tablicami ostrzegawczymi o niebezpieczeństwach nad zalewem.

http://www.sq8erb.org.pl/wp-content/uploads/2012/07/UM-Pilzno043.pdf
Pozdrawiam - Przemek
www.sq8erb.org.pl