Autor Wątek: Jachty z aluminium info Fb  (Przeczytany 925 razy)

Maj 02, 2018, 01:11:48
 • *****
 • Wiadomości: 1378
  • Pruszcz Gdański
 • Akwen: Zatoka Gdańska
>>>>> FbMarek Lis

13 min
...

Tego lata zejdą na wodę cztery prototypy jachtów motorowych z aluminium . To będzie naprawdę rewolucja . Zapomnij o marinach zapomnij o przyczepach podłodziowych i kłopotów gdzie parkować auto z przyczepą . Dość dojenia tych co chcą pływać . Nie chcę zdradzać zbyt wiele szczegółów ale po wszystkich próbach zdam relację Jachciki mają być rekreacyjne i dla wędkarzy sportowych morskich dla 4 osób z ogrzewaniem i grillem na pokładzie( dlaczego z ogrzewaniem i grillem , bo cholera marznę zimą na wodzie ) . Niezatapialne , tyle mogę zdradzić . Jachciki zostały zaprojektowane dla mnie przezemnie a nie przez innych dla mnie a to różnica wielka .No i koniec niewolnictwa żelkotu , koniec polerowania i tym podobnych pierdół . Koniec z czyszczeniem zenzy wiosną . Karcher i po godzinie wodowanie z dowolnego brzegu płaskiego nawet z plaży bez slipu . I bezcenne możliwości zrobienia sobie grilla na jachcie , prawie na plaży gdy tłum plażowiczów skazany na budy z hoddogami i kilometrową kolejkę a tu Panie cebulka i kiełbaski i piwo bezalkoholowe schłodzone . Paluszki lizać i zero opłat za marinę. Wolę tę kiełbaskę sam zjeść zamiast płacić innym za prawo postoju . Foto tylko na priv . Mam co prawda cztery jachty tradycyjne ale postanowiłem coś zmienić w stanie obecnym czyli tradycyjnym i to się uda Jutro palimy blachy
Pozdrawiam Jarek
Sea Ray 280/315    2 x MerCruiser 4,3 MPI 220 hp
Sea Doo Challenger 180 SE   1,5 MPI  215 hp

Maj 02, 2018, 09:53:55
Odpowiedź #1
 • *****
 • Wiadomości: 3186
 • sternik motorowodny + RYA SRC-DSC (początkujący)
  • Wesoła
 • Akwen: Morze Jońskie
co powoduje ze udke z ALU można slipować "wszędzie" a GRP nie.

Mój RIB 5,4 ALU waży z paliwem, kotwicami, AKU - bez załogi - 900 kg

Podejzewam, ze laminat o wymiarach 5,5 x 2,4 w pełnym rynsztunku z głeboim V ważyłby powiedzmy tonę (na podstawie Stinga 5,3 kolegi @Marsika)

Co do mycia Karcherem to laminatu nie można ??

Highfield 6,6m z ALU wazy juz mocno porządnie bo ma dużo solidnego ożebrowania (chyba GRP jest sztywniejsze i udki z ALU muszą być dobrze wzmocnione).

Niby moim mogę "wjeżdzać" na piasek z wody - ale tego nie robię bo na morzu jest fala i nie bardzo widzę jak wtedy ma się dowolna udka zachować wryta w plażę i waląca o nią wraz z kolejną plażą.

Zresztą chyba więcej tu da keel-guard po całości jak material kadłuba

Jak była możliwość korzystania ze slipu to zawsze korzystam. Wodowanie z płasiego brzegu w Grecji to była ostateczność - jak slipu w okolicy nie było
RIB HIGHFIELD OM540DL + EVINRUDE 115 HO + Wody Grecji + załoga (2+3)
http://www.highfieldboatsuk.com/540dl.html
http://www.evinrude.com/en-gb/engines/etec_ho/etec_115_ho