Ogólnopolskie Forum Motorowodne

Gdzie pływamy => Mazury => Wątek zaczęty przez: Rybiłowek w Czerwiec 25, 2016, 18:16:56

Tytuł: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: Rybiłowek w Czerwiec 25, 2016, 18:16:56
Ku przestrodze  :( pożar motorówki  :(

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019385,title,Kobieta-i-dziecko-zgineli-w-pozarze-motorowki,wid,18396251,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: vmen1 w Czerwiec 25, 2016, 23:43:37
Przykre :o
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: skipper w Czerwiec 26, 2016, 22:51:26
Swiadkowie mowia ze to byl wybuch, jak wybuch to pewnie zbiornik paliwa, co dziwne i widac na zdjeciach silnik byl podniesiony i byl mega upal.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: DAN w Czerwiec 26, 2016, 23:02:51
łódka to chyba DarMar , straszne że ludzie zgineli
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: pawelpk w Czerwiec 30, 2016, 21:39:37
Faktycznie to DarMar, ciekawe co mogło być przyczyną? Jakaś wada? Pogoda? No bo w takim miejscu chyba nie tankowali z fajką w zębach? Straszne.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: -YAN- w Lipiec 01, 2016, 07:50:50
Znalezione w sieci.
Cytat;

Szokujące ustalenia śledczych. Na łodzi, w której w sobotę w Miłomłynie zginęła 35-letnia Danuta D i jej 8-letnia córeczka Amelka, było za dużo paliwa niż można jednorazowo przewozić. Podczas zapalania silnika, zapaliły się opary i doszło do gwałtownego pożaru.
-Drugi dzień wakacji, a tu i taka tragedia- mówi załamując ręce kobieta, która mieszka niedaleko kanału w Miłomłynie, gdzie w sobotę rozegrał się dramat.
Matka skoczyła w ogień za córeczką i spłonęła. Trzech mężczyzn wyskoczyło z łodzi na brzeg kanału. Krzyki tej kobiety i jej córki będę słyszała do końca życia-dodaje kobieta z łzami w oczach.
Cała piątka na Mazury przyjechała w sobotę rano z Torunia. Planowali przepłynąć Jeziorak Wielki i kanałem Elbląskim dopłynąć po popołudniu do Ostródy, gdzie od 20 lat odbywa się święto Dni Morza z wielką paradą łodzi z pokazami fajerwerków. W tym celu specjalnie przyciągnęli ze sobą, kupioną przez znajomego Danuty D. (t 35 l.) pół roku temu 2 letnią motorówkę. Po zwodowaniu łodzi i zatankowaniu wszyscy odprężeni wypłynęli w rejs. Nic nie zapowiadało jednak nadchodzącego dramatu. Łódź sprawiała się znakomicie, a uczestnicy wycieczki korzystali z uroków pięknej słonecznej pogody. Po kilku godzinach cała piątka wpłynęła do kanału Elbląskiego, który poprzez dwie śluzy w Miłomłynie i w Zielonej prowadził do jeziora w Ostródzie. Niestety do celu nie dopłynęli. Tuż przed pierwszą śluzą w Miłomłynie doszło do dramatu. Motorówka nagle stanęła w płomieniach. Ogień pojawił się na dole pokładu, w miejscu gdzie spała 8-letnia Amelia. Prawdopodobnie w kajucie znajdowały się dodatkowe baniaki z paliwem, które na drogę ze sobą zabrał sternik łodzi A. S. (46 l.). Trzej mężczyźni wyskoczyli z łodzi, a matka dziewczynki, która była razem z nimi na górnym pokładzie wskoczyła w ogarniętą ogniem kajuty, by ratować swoje swoje dziecko. Niestety nie udało się jej nikogo uratować. Kobieta spłonęła razem ze swoją córeczką żywcem.- Tu już nie było co gasić, byliśmy po 6 minutach od zgłoszenia- wspomina jeden z ratowników. Już nie było czego gasić, musieli mieć bardzo dużo paliwa ze sobą-dodaje.
Teorię strażaka sprawdzili już policjanci. Dotarli bowiem, do monitoringiu z przystani w Iławie, gdzie łódź była w sobotę wodowana. Widać na nagraniu, że łódź została zatankowana po korek, a do tego sternik zabrał ze sobą dwa duże baniaki paliwa. W sumie na łodzi mogło znajdować się nawet 70 litrów benzyny.- To ogromne ilości paliwa, a przy temperaturze 34 stopni C. w cieniu, taka ilość stanowi bombę-mówi Piotr Joniec, koordynator ratownictwa wodnego z Ostródy.
Sternik A. S. (46 l.), jego syn 22-letni syn i znajomy, ocaleli z tragicznego rejsu pasażerowie motorówki, trafili do szpitala w Ostródzie i w Iławie. Po obserwacji w niedzielę rano zostali wypisani do domu. Mają lekkie oparzenia rąk i twarzy. Wrócili już do rodzinnego Torunia. W sprawie wypadku policja w Ostródzie prowadzi śledztwo. Jak wstępnie określili śledczy, pożar zainicjowała iskra z silnika, która zapaliła opary paliwa. Teraz biegli sprawdzają, czy paliwo było transportowane właściwie i czy w ogóle takie ilości mogły znaleźć się na łodzi. Za nieumyślne spowodowanie śmierci, sternikowi może grozić nawet 8 lat więzienia, bo to on ponosi odpowiedzialność za wszystkich członków załogi. Po wypadku, policja na wodach, będzie sprawdzała jak w jaki sposób i w czym przewożone jest paliwo.

Po regatach w Ostródzie docierały do nas rożne szczątkowe informacje o tym tragicznym wypadku.
_________________
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: pawelpk w Lipiec 01, 2016, 08:37:27
Szok, szok, szok. Paliwo w kabinie a iskra z silnika zapala paliwo w kabinie? To mi się w głowie nie miesci.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: jaceksu79 w Lipiec 01, 2016, 09:09:48
Masakra co za bzdury... silnik w górze, iskra przy rozruchu ....
Dzielna kobieta ...straszna śmierć  (*)
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: przylodz w Lipiec 01, 2016, 10:01:17
Bardziej prawdopodobna jest możliwość samozapłonu propan butanu ulatniającego się z nieszczelnej butli gazowej. Ten gaz ściele się po podłodze jachtu, gdyż jest cięższy od powietrza. Zapłon mógł nastąpić np. Od świecy lodówki gazowej. Jeśli w kabinie składowane było paliwo w plastikowych kanistrach, dopełniło dzieła. Ta straszna tragedia! Powinna stać się dla nas przestrogą.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: 7mka w Lipiec 01, 2016, 10:52:03
Opary benzyny też  gromadzą się na podłodze.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: woj70 w Lipiec 01, 2016, 14:03:22
Ja jak kupowałem kiedyś łódż,  poczułem zapach paliwa po wejściu do kabiny.
Żona właściciela  po wejściu do kabiny od razu otworzyła bulaje.
A mimo to zapewniała mnie, że to nie problem.Zrezygnowałem, nie negocjowałem nawet ceny.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: Zibi w Lipiec 01, 2016, 16:22:32
Szkoda dziecka i kobitki.(*)
Taką iskrę to chciałbym mieć ;)
A swoją drogą, to po kiego te 2 kilogramowe obowiązkowe gaśnice ???
Bardzo się przydały :(
A swoją drogą "nawet 70 litrów benzyny" :o
Co za ignorancja.
Te "specjalisty" chyba nie wiedzą ile palą silniki zaburtowe  ;)
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: don alonso w Lipiec 01, 2016, 18:19:11
Straszna tragedia...

W tym kontekście to jestem spokojniejszy, że mam diesla.

Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: pawelpk w Lipiec 01, 2016, 22:17:50
Czyli w taką temperaturę plastikowe kanistry to samobójstwo?
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: przylodz w Lipiec 01, 2016, 22:39:06
Pływając Kucykiem po rzekach ( urlopowo) zabierałem ze sobą w rejs ok. 120 litrów benzyny. 20 litrów było w baku plastikowym, który był połączony z silnikiem a reszta w kanistrach metalowych, pod pokładem, w miejscu dobrze wentylowanym. Tam nigdy nie było temperatury przekraczającej 25 stopni. Bardzo też pilnowałem szczelności połączeń gazowych. W omawianym w temacie przypadku, coś musiało zostać zaniedbane. Pośpiech jest złym doradcą. Już nie jednokrotnie to porzekadło się sprawdziło. Szkoda tylko, że konsekwencje są takie tragiczne...
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: 7mka w Lipiec 01, 2016, 22:54:27
Czyli w taką temperaturę plastikowe kanistry to samobójstwo?


Niebezpieczne jest trzymać paliwo w plastikach te korki puszczają  pod wpływem ciśnienia po prostu pęka górna część ,jeśli za mocno dokręcisz  korek  mówię o takiej zakrętce  na kanistrze 

http://www.agallo.pl/akcesoria_zewnetrzne/kanistry_korki_i_lejki/kanister_plastikowy_10l.html

tutaj pęka

(http://upload.secondsun.pl/img/14674072239a54e08618899189427314edb93188f9.jpg)Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: pawelpk w Lipiec 01, 2016, 23:22:43
Nawet atestowane kanistry plastikowe są niedobre na wysokie temperatury?
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: janekneuron w Lipiec 02, 2016, 10:31:24
Kiedyś zalecano w upały przykrywać kanistry grubą mokrą szmatą (i pilnować, żeby nie wyschła do końca), co dosyć skutecznie chroni je przed zbytnim nagrzewaniem.
Ponadto kanistry lepiej żeby były w innych kolorach niż czarny (łatwo kupić czerwone, zielone, żółte...)
Pękanie korków w plastikowych kanistrach owszem się zdarza, wiem z doświadczenia, że niektóre trzeba dokręcać bardzo mocno żeby były szczelne a innym wystarcza dokręcenie umiarkowane. Zależy to od rodzaju uszczelnienia nakrętki (uszczelka lub stożek) oraz dokładności wykonania powierzchni z którą to uszczelnienie współpracuje (np dokładność złożenia połówek kanistra).
Najlepiej kupując plastikowy kanister wybrać typ i egzemplarz, który jest szczelny już przy dość delikatnym dokręceniu,co można z grubsza sprawdzić delikatnie uciskając zakręcony kanister i nasłuchując syczenia przy korku.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: Tomlasz w Lipiec 03, 2016, 12:07:12
Nie wiem jakie ma rozmieszczenie pomieszczeń i schowków DarMar  ale w żaglówce mam schowek rufowy oddzielony szczelnie (żadne płyny się nie przeleją do części dziobowej) od dziobowej części pasażerskiej i tam właśnie przewożę paliwo, nie wyobrażam sobie żeby w części pasażerskiej przewozić kanistry z benzyną !!!   Sternik powinien ostro beknąć za takie zaniedbanie ... i wszystko wskazuje że było manipulowane przy silniku kiedy doszło do pożaru, a w tym czasie spało dziecko pod pokładem !!! Karygodne ... oby mniej takich sterników baranów na akwenach !!! Wielkie współczucie rodzinie i wielki szacunek matce która próbowała uratować córeczkę ... idiota sternik powinien ostatni zejść z pokładu ...
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: pawelpk w Lipiec 03, 2016, 13:25:17
W darmarze są dwie bakisty oddzielne na rufie.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: ogorek w Lipiec 03, 2016, 18:38:19
Nawet atestowane kanistry plastikowe są niedobre na wysokie temperatury?

Niemożliwe, w Grecji tylko takich używają a w cieniu jest tu 35 a na słońcu to nawet nie chcę myślec ile.
I brak stacji nawodnych na południu w Grecji więc tylko takich baniaków się używa.
Wszystkie są czerwone i na stacjach wszystkie mają marker że na car/boat

Kupiłem w PL dwa niskie atestowane, solidne.
Zawsze mam 30 litrów zapasu bo jak się okazuje, że nagle jest pod lokalny wiatr terminczy 4BF, którego nie ma na mapie pogody i pod fale to zużycie nagle rośnie. Wolę mieć zapas niżby zabrakło.

Po powrocie zawsze zapas wlewam do głównego zbiornika ale zazwyczaj szybko jadę z baniakami po uzupenienie i aby te 30 l było zawsze dodatkowo w tych baniakach. No ale ja nie mam kabiny, wszystko open, gaśnica pod ręką, koc gasnicy też i w ostatecznośi hop do wody bo wszyscy mają kamizelki pneumatyczne
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: Zibi w Lipiec 03, 2016, 18:51:33
Więc jak te 30 litrów wybuchnie płomieniem to ugasisz ???
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: ogorek w Lipiec 04, 2016, 11:03:45
Raczej nie, ale tu KAZDY pływa z zapasem minimum 20,30 litrów.

JEDYNY minus tych okolic to brak stacji nawodnych.
A przy silnych wiatrach można się przeiczyć z ilością paliwa - raz tak mialem

AKU są w boxach, wszystkie bakisty wentylowane i odpływowwe, co jeszcze mogę zrobić ??

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

I zgodnie z instrukcją leję nie więcej jak 10l do kazdego bo wtedy jest jeszcze 15-20% wolnego miejsca
Nikt z załogi nie pali, odłączam AKU na postoju wyłącznikiem obrotowym.

Jak pisałem wyżej, nie wiem co jeszcze więcej mógłbym zdziałać.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: Jack Sparrow w Lipiec 04, 2016, 20:41:58
Nie popadać w zbędną panikę  ;) to tragiczny wypadek ale tak na prawdę jak często się one zdarzają .
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: pawelpk w Lipiec 04, 2016, 21:54:32
Nie popadać w zbędną panikę  ;) to tragiczny wypadek ale tak na prawdę jak często się one zdarzają .
Też tak uważam tylko co było tak naprawdę przyczyną.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: przylodz w Lipiec 05, 2016, 08:26:21
Właśnie. Dobrze by było wiedzieć, żeby na przyszłość ustrzec się podobnego wypadku.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: skipper w Lipiec 05, 2016, 16:24:17
Właśnie. Dobrze by było wiedzieć, żeby na przyszłość ustrzec się podobnego wypadku.
Sądzę że metalowy 20l klasyczny kanister jest odpowiedzią na twoje pytanie,te kanistry istnieją od dziesiątek lat i jeżeli się o nie dba to są bezpieczne.
Odnosnie meritum tematu to przepływaliśmy koło miejsca zdarzenia,stało się to zaraz przy wejściu w Kanal Iławski,około 20m od mostu w Miłomłynie,na brzegu jest wypalona trawa i są znicze ,więc poznacie to miejsc przepływając,śluzowy który był na zmianie powiedział że ogień był na 3m i nie było szans kogokolwiek wyciągnąć.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: pawelpk w Kwiecień 11, 2017, 16:05:46
Minęło już sporo czasu, była to tragedia nie do opisania, czy wiadomo już oficjalnie co było przyczyną pożaru?
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: skipper w Październik 07, 2017, 19:16:02
Miejsce zarosło zielskiem,nikt ni zadbał o co najmniej krzyż,jak przepływam to przykro się robi.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: edisoniras w Październik 09, 2017, 16:46:58
paliwo w kabinie, nie wyobrażam sobie, nawet jak bym miał kanister z super atestem to go do kabiny nie włożę,  zawsze paliwo mam na zewnątrz , już nie mówię o pożarze -same opary są trujące i na dłuższą metę nieznośne , a co dopiero w tym spać, nikt mi nie powie że z "jego " kanistra nie śmierdzi.  Rozlejcie sobie szklankę benzyny na ziemię  lub beton i podpalcie , a gdzie  70l ?    Ogólnie przykra tragedia,
 
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: pawelpk w Październik 09, 2017, 19:59:07
Ok,a jesli bakista ma kratki wentylacyjne?
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: Davson w Październik 09, 2017, 21:58:02
 Trzymać trzeba w zacienionym miejscu. W tej bakiście gdzie nie ma prądu aku itp. Nawet jak jest wentylowana przy rozszczelnieniu pęknięciu korka stężenie oparów będzie tak duże że kratka nie pomoże. W Twoim wypadku to lewa bakista patrząc na kierunek płynięcia.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: pawelpk w Październik 10, 2017, 07:44:42
W lewej mam żelowy.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: Davson w Październik 10, 2017, 09:01:44
Jeżeli instalacja jest prawidłowo wykonana bez możliwości iskrzenia włączników prądu itp. to nic nie szkodzi innego wyjścia nie ma bo to najlepsze miejsce.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: woj70 w Październik 11, 2017, 10:15:08
Nie zabieram na pokład  nawet zapasowej "piątki".
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: Paweł_Wawa w Październik 11, 2017, 15:27:03
... a do rezerwowego silnika to jak?

pzdr
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: vmen1 w Październik 11, 2017, 19:05:11
Też nic nie wożę, zbiornik leje zawsze do pełna (ok 400 litrów) a jak mam 100 to już cumuję przy stacji.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: woj70 w Październik 11, 2017, 22:18:43
... a do rezerwowego silnika to jak?

pzdr

Nie mam rezerwowego.
Ale nawet gdybym taki zamontował to bym zasilił go ze zbiornika głównego.
Mam oryginalny zbiornik 147 litrówi i tankuję go do pełna.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: skipper w Czerwiec 06, 2018, 18:44:08
Miejsce tego jakże tragicznego zdarzenia całkowicie zapomniane,zarośnięte,przykro na to patrzeć.Dziwne że pamięć ludzka jest tak krótka.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: Rybiłowek w Czerwiec 07, 2018, 11:19:05
Ostatnio też zwróciłem uwagę, już w zeszłym roku było zarośnięte, tylko.Czy trzeba upamiętniać takie miejsca, niektóre drogi i tak wyglądają jak cmentarz, ja uważam że niekoniecznie.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: pawelpk w Czerwiec 07, 2018, 20:03:04
Chociaż niech powiedzą jakieś oficjalne wyniki śledztwa,dochodzenia.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: skipper w Czerwiec 07, 2018, 21:33:34
Ostatnio też zwróciłem uwagę, już w zeszłym roku było zarośnięte, tylko.Czy trzeba upamiętniać takie miejsca, niektóre drogi i tak wyglądają jak cmentarz, ja uważam że niekoniecznie.
Zgadza sie co do dróg samochodowych,natomiast w przypadku dróg wodnych to rzadkośc i skala tego nieszczęścia jest tak dramatyczna że prosi sie o jakis znak który będzie przestrogą;nie tankuj paliwa do plastykowych kanistrów, zwłaszcza w upał.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: Rybiłowek w Czerwiec 07, 2018, 22:16:28
Ok rozumiem co masz na myśli, ale kto ma dbać o takie miejsce? Najpewniej osoby biorące udział w tej tragedii były osobami przyjezdnymi i mają swoje miejsce pamięci o ile nie siedzą za +++ za doprowadzenie do wypadku ze skutkiem śmiertelnym.
Miejscowi, cóż, stało się, życie toczy się dalej...

skkiper, a skąd masz informację że mieli plastikowe kanistry? teraz to bez znaczenia ale tak z ciekawości.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: pawelpk w Czerwiec 08, 2018, 07:49:34
skipper a skąd wiesz że przyczyną pożaru były plastikowe kanistry?
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: skipper w Czerwiec 08, 2018, 21:59:31
Czytałem gdzieś opinię Policji,że widzieli na monitoringu jak tankował w Iławie na stacji paliw nawodnej do baku plus do kanistrów plastykowych,chodziło o przelot do Ostródy,że mu braknie paliwa,bo tam nie ma stacji.
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: pawelpk w Czerwiec 09, 2018, 08:03:54
Tylko że tego się nie dowiedzą jak doszlo do pozaru, bowiem paliwo same nie wybucha
Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: Rybiłowek w Czerwiec 09, 2018, 09:19:00
Samo nie, mam taki 20l kanister plastikowy, wystarczy go napełnić 3/4 pojemności i wstawić do nagrzanej łodzi, sam byś zobaczył jak napęcznieje, a szczelny w 100% nie jest, przy takim ciśnieniu opary benzyny zaczną się wydostawać choć by przez zakręcony korek nie mówiąc o tanich zbiornikach które mogą się rozszczelnić. Opary benzyny są cięższe od powietrza i zalegają na dnie łodzi, z tego powodu są wietrzone komory silników stacjonarnych, teraz wystarczy iskra, zapalenie fajka i mamy przepis na tragedię.

Tytuł: Odp: Miłomłyn- tragiczny pożar motorówki
Wiadomość wysłana przez: skipper w Czerwiec 09, 2018, 21:15:58
W tym dniu był taki mega upał lipcowy,pamiętam to jak dziś bo jechałem wówczas do Iławy,za dwa dni byłem na miejscu i rozmawialem ze śluzowym który pomagał w akcji i mówił że łódź wybuchła i ogień był wyższy od mostu,czas zakończyć temat,Cześć ich pamięci.