Skocz do zawartości

Marina Wapnica


kosmita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

W Wapnicy roboty przy marinie idą pełną parą :) Według rozpiski to wiosną 2013 będzie można ją uroczyście otworzyć ;)

 

http://img846.imageshack.us/img846/9833/dsc01960n.jpg

 

http://img815.imageshack.us/img815/4986/dsc01956k.jpg

 

http://img62.imageshack.us/img62/3291/dsc01957m.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

http://www.radioszczecin.pl/public/44/thumb_160_0/726.jpg

 

http://www.radioszczecin.pl/serwis_informacyjny/pliki/2012/thumb_646_0/2012-12-12_1355322091.jpg

 

Ponad 50 jachtów będzie mogło skorzystać z mariny, która powstała w Wapnicy w gminie Międzyzdroje. Dziś kończą się tam prace budowlane, a oficjalne otwarcie nowego portu - wiosną przyszłego roku.

Jeszcze do niedawna w Wapnicy była tylko przystań, która nie spełniała podstawowych norm i nie posiadała zgody na użytkowanie.

 

W ramach rozpoczętej rok temu inwestycji udało się zmodernizować nabrzeże i kanał portu. Powstały także pływające pontony do cumowania jachtów i budynek bosmanatu.

 

Marina w Wapnicy kosztowała 8,5 miliona złotych. To kolejny obiekt w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

 

Współfinansowany przez Unię Europejską program kończy się w przyszłym roku. Do tego czasu powstaną jeszcze porty: na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie, w Dziwnowie i w Wolinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Uzupełnienie postu Mariusza.

 

Gorąca atmosfera na spotkaniu w sprawie Mariny w Wapnicy.

 

Ponad dwadzieścia osób uczestniczyło w spotkaniu zorganizowanym przez władze gminy Międzyzdroje na Marinie w Wapnicy. Spotkanie nie wyjaśniło zbyt wiele, a przybyli na miejsce projektanci, wykonawcy i przedstawiciele Urzędu Morskiego najwięcej energii poświęcili na bagatelizowanie zgłaszanych problemów. Z kolei Leszek Dorosz sporo czasu poświęcił na… objaśnienie sytuacji ekonomicznej kraju i trudnej sytuacji samorządów.

 

Burmistrz zapraszając przedstawicieli firmy projektowej, wykonawcę, pracowników Urzędu Morskiego chciał wyjaśnić wątpliwości, o których ostatnio było głośno. Przybyła na miejsce grupa mieszkańców, dość stanowczo domagała się odpowiedzi na szereg wątpliwości. Dopytywali m.in. o sprawę zwężenia wejścia do portu.

 

- Falochrony były tu od zawsze, wejście nie zostało zawężone, a jeśli zostało to o kilka metrów. Zostały wyremontowane i tyle, na koszt gminy. Nie powinno być to zrobione, ale tak się stało – tłumaczył jeden z projektantów.

 

Projektanci zapewniają, że z przeprowadzonej analizy przez Akademię Morską w Szczecinie wynika, iż wejście do portu jest bezpieczne.

 

- To nie jest tak, że kształt portu to efekt naszej fantazji i tylko tego. Istnieją konkretne wytyczne międzynarodowych organizacji, które zostały tutaj użyte oraz wytyczne obowiązujące w Polskiej literaturze, które zostały tu zastosowane – zapewniał projektant

 

Dobre nastroje znikły wraz z zadawaniem kolejnych pytań.

 

- Artykuł 23 o budowlach hydrotechnicznych mówi, że na obrotnicy jachtu potrzeba dwie długości jachtu, jeżeli przewidział Pan parkowanie 12 metrowych jachtów to proszę powiedzieć jak na 18 metrach ma się obrócić – dopytywał Zbigniew Nowicki ze Zrzeszenia Marina – Lubin oraz Stowarzyszenia „Klif” z Sołectwa Lubin.

 

Pytający nie otrzymał odpowiedzi. Kwestią sporną był także kąt nachylenia slipu. Pomimo, iż projektanci zapewniali, że wszystko jest zgodne z przepisami, tego optymizmu nie podzielali potencjalni klienci Mariny obecni na spotkaniu, którzy otwarcie mówili, iż kąt nachylenia jest zbyt duży.

 

http://www.kamienskie.info/wp-content/uploads/2013/06/DSC04858.jpg

 

- Wybudowano nową Marinę tymczasem przy wejściu wciąż znajdują się nieusunięte dalby pod wodą a Urząd Morski udaje, że nie wie o co chodzi – denerwował się Zbigniew Nowicki ze Zrzeszenia Marina – Lubin.

 

- Będzie oznakowanie pławami, że są przeszkody – zapewniała przedstawicielka Urząd Morskiego.

 

Obecni mieszkańcy podkreślali, iż na miejscu brakuje dźwigu umożliwiającego wyciąganie jachtów. Kwestią dyskusyjną pozostają także ceny. Za parkowanie 8 metrowej łodzi według ustalonego cennika trzeba będzie zapłacić 375zł a maksymalna zniżka może wynieść 35%. (Dla porównania w Kamieniu Pomorskim kosztuje to 325zł brutto, przy możliwości uzyskania 65% zniżki). Poruszano także kwestię braku doświadczenia Jacka Więzowskiego, nowego szefa Mariny w zarządzaniu tego typu jednostkami (dotychczasowego pracownika Międzyzdrojskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego).

 

Podczas spotkania o problemach związanych z Mariną, Burmistrz Międzyzdrojów przybliżył mieszkańcom… kwestię problemów ekonomicznych samorządów oraz ich walkę z Ministerstwem Finansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę dopłynęliśmy do mariny w Wapnicy.

Mimo znanych wszystkim mankamentów marina  spodobała nam się .

Choć nie obyło się bez zgrzytów .

Za dwugodzinny postój chciano nas skasować po 20 zł za łódkę .

Po " negocjacjach" zapłaciliśmy po 10 zł.

Jednak po naszym powrocie z wyrzutni V3 oddano nam pieniądze .

Okazało się , że postój na marinie do 4 godzin jest bezpłatny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak już wspomniałem wcześniej również odwiedziłem marinę w Wapnicy. Miejsce sympatyczna, marina nieduża ale fajna. Dużo było dyskusji, ze projekt do d.. ale nie jest tragicznie (poza slipem, który jest za stromy). Wejście do mariny oznakowane już bojami, więc kołki falochronu uda się ominąć..

Bosman nas straszył, ze będą brać kasę za krótki postój, ale co on ma do powiedzenia.. ::) 

Moim zdaniem warto tam zawitać. Blisko na rybkę, nad j. Turkusowe czy do muzeum V3.

 

http://upload.secondsun.pl/img/1372195785wap.jpg

 

http://upload.secondsun.pl/img/1372195785wap1.jpg

 

http://upload.secondsun.pl/img/1372195786wap2.jpg

 

http://upload.secondsun.pl/img/1372195787wap3.jpg

 

http://upload.secondsun.pl/img/1372195787wap4.jpg

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak podaje GS24.PL

Już dziś huczne otwarcie mariny w Wapnicy!!!

 

 

Choć sezon żeglarski dobiega końca, na otwarcie nowej mariny szykują wielką fetę.

 

Już dziś wielkie otwarcie mariny w Wapnicy. Festyn z tej okazji rozpocznie się o godz. 17.

 

(Joanna Maraszek)

 

Uroczystość promuje nie tylko ukończenie inwestycji, ale wpisała się w program Regionalnego Kongresu Kobiet. Jednak gwoździem programu będą oczywiście żeglarskie zmagania.

 

Otwarcie mariny poprzedzone będzie regatami. By pogodzić dwie sprawy, udział w nich wezmą głównie załogi kobiet. Wśród uczestniczek regat znajdą się znane polskie żeglarki, podróżniczki: Mira Urbaniak, Teresa Remiszewska i Monika Witkowska. Ci, którzy chcą dopingować, lub wprosić się na pokład którejś z jednostek, w nowej marinie powinni zjawić się około godz. 15. Dla tych, którzy wolą jednak stały ląd, polecamy festyn, który rusza o godzinie 17.

 

– W planie: koncert zespołu muzycznego Emerald, praktyczne warsztaty żeglarskie prowadzone przez żeglarki, grochówka dla wszystkich, nauka tańca liniowego oraz konkursy dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Szymona Kaczmarka autora audycji radiowej "Klub Podróży Szymona Kaczmarka” – wylicza Joanna Ścigała z Urzędu Miasta w Międzyzdrojach.Chętni będą mieli zapewniony bezpłatny transport do Wapnicy i z powrotem. Odjazd z Międzyzdrojów z przystanku PKS naprzeciwko muzeum WPN o godz.16.45.

 

– Chcielibyśmy przybliżyć wszystkim obecnym na imprezie miejsce, w którym znajduje się marina i pokazać, jak ten obszar wyglądał wcześniej – dodaje Ścigała. – Dlatego zwróciliśmy się z apelem do mieszkańców naszej gminy o udostępnienie zdjęć i materiałów o tym miejscu.

 

Dzięki ich dużemu zaangażowaniu, uczestnicy festynu będą mogli obejrzeć ciekawą wystawę zdjęć i litografii.

 

Druga wystawa ma przedstawiać prace plastyczne ogłoszonego wcześniej, wśród uczniów szkół podstawowych w gminie Międzyzdroje, konkursu plastycznego "Moja łódka”. Autorzy najlepszych prac mają otrzymać nagrody. Port Jachtowy Marina Wapnica to inwestycja realizowana w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

 

Jego projekt obejmuje budowę infrastruktury sieci portów i przystani jachtowych w obrębie Zalewu Szczecińskiego, a także wybrzeża Bałtyku. Koszt realizacji projektu, to 8,5 miliona złotych. Do niedawna w Wapnicy była tylko przystań. Teraz z miejsca będzie mogło korzystać ponad 50 jachtów.

Ciekawe czy to w końcu to ostatnie otwarcie???

a tak od siebie to dodam ,że ile razy tam nie byłem to zawsze coś nie tak!!

a szkoda bo okolica fajna.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Marina Wapnica po udanym sezonie

Pierwsze jachty gościła w końcu maja tego roku i szybko zdobyła uznanie żeglarzy. Marina Wapnica, bo o niej mowa ma właśnie za sobą pierwszy, udany sezon żeglarski.

 

Władze Międzyzdrojów z dumą przypominają, że miejsce w którym jeszcze do niedawna królowały chaszcze i chmary komarów, dziś przeistoczyło się w jedną z turystycznych wizytówek gminy.  W czerwcu oficjalnie zainaugurował tu swą działalność kameralny port jachtowy, powstały w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

 

Jednym z atutów mariny położonej na wschodnim brzegu jeziora Wicko Wielkie jest wyjątkowo malownicza okolica, w otoczeniu zieleni Wolińskiego Parku Narodowego. Poza nowoczesną architekturą przystani i bogatym zapleczem, to właśnie przyrodnicze zasoby regionu już przyciągnęły do portu wielu żeglarzy.

 

Co ciekawe, terenami w bezpośredniej granicy z portem jest poważnie zainteresowanych kilku inwestorów. Jeden z projektów mówi o stworzeniu pierwszej w Polsce osady żeglarskiej z prawdziwego zdarzenia i wybudowaniu niewielkiego miasteczka przeznaczonego dla fascynatów sportów wodnych. Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy miałby być elementem projektu Marina Międzyzdroje skierowanego w dużej mierze do pasjonatów żeglarstwa.

 

Tymczasem w inauguracyjnym sezonie, licząca 52 miejsca postojowe marina w Wapnicy zapisała blisko 400 wizyt jednostek - w okresie od 15 czerwca do końca września. Na tę liczbę złożyło się m.in. 239 jachtów z Polski. Niewiele ponad jedną czwartą z goszczących tam łodzi stanowiły natomiast jednostki pod banderą niemiecką. Wspomnianą statystykę dodatkowo poprawiają łodzie 32 rezydentów oraz uczestników kilku imprez regatowych.

 

[edit musti - poprawiłem cytowanie]

 

Bardzo ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci rezydenci zajmują prawie cała marinę! jak tam byłem kilka razy w tym roku to bosman chciał się nas pozbyć jak najszybciej mówiąc że niema miejsc, poza tym są od początku z tą marina jakieś problemy i nie bardzo przypadła grupie polickiej do gustu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Mariny Wapnica, to ja rówież mam mieszane uczucia.

 

Z jednej strony fajna lokalizacja (choć trochę daleko do Międzyzdrojów), przestronne i czyste toalety, fajna knajpka tuż obok, ale z drugiej klienci skarżą się na "kręcące wiatry" zawsze tam zawiewa i ciężko przewidzieć kierunek, a miejsca do manewrów wbrew pozorom wcale dużo nie ma.

 

Szkoda, że projektant nie przewidział mocowania tego długiego pomostu pływającego tuż do nabrzeża, a nie do dalb, przez takie rozwiązanie po pierwsze zwężyła się cała marina, a po drugie w sezonie kwitnienia wody jest tam aż grubo glonów, po prostu woda tam nie ma cyrkulacji.

 

Y-bomy choć na pierwszy rzut oka wyglądają jak te z firmy Marinetek (nie spotkałem lepszych) to jedynie je imitują :( - po pierwsze są węższe i nie ma mowy, aby dwie osoby minęły się na nich i co gorsze nie mają żadnych odbijaczy, więc jeżeli odbijacz łodziowy ucieknie nad pomost- szorujemy burtą po drewnianym kancie desek- efekt murowany.

 

No i ich największa bolączka- slip wybudowany za grubą kasę jest po prostu do niczego!!!. Kąt nachylenia slipu powoduje, że dyszle przyczep haczą o beton i nie da się tam praktycznie wyciągnąć łodzi. Klienci korzystają ze slipu w niedalekiej bazie rybackiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...