Ogólnopolskie Forum Motorowodne

Wszystko o łodziach i silnikach => Silniki do łodzi => Parsun, Sea King, Capral => Wątek zaczęty przez: plywak przelajowy w Październik 08, 2019, 13:33:35

Tytuł: Honda GX czy klony odpowiedniki zamienniki Loncin, Kipor, Pezal, Parsun ?
Wiadomość wysłana przez: plywak przelajowy w Październik 08, 2019, 13:33:35
Jakie są Wasze doświadczenia z silnikami jak powyżej, a w zasadzie firmami ? bo zdaję sobie sprawę, że najwięcej opinii pojawi się zapewne co do typowych modeli zaburtowych. Nie mniej jednak poziom jakości, wykonania i niezadowaność można ogólnie ocenić i na tym mi zależy.

 

Założenia:

- pływanie kilka razy w roku w dzikie ale też większe rzeki

- wyjazdy 1-3 dniowe

- dziennie szacuję 30 do 200 km ?

- załoga 2-3 osoby

- całkowita masa ok 350 kg, sama łódź z silnikiem ma ważyć max 100 kg jak w temacie (http://jerkbait.pl/t...i/#entry2582020) ;

- ok 20-30 kg ekwipunku dla całej załogi: 1 namiot i kuchenka, śpiwory, karimaty.. stawiam na minimalizm, wykorzystać z uszanowaniem i nacieszyć się tym co daje przyroda

 

Planuje zakup modelu GX240 lub GX390 do napędu typu long tail. Zależy mi przede wszystkim na: jak najniższej wadze (nie lubię i nie mogę dźwigać; może zajść konieczność wodowania w 1 osobę ; lekka łódka nie może mieć zbyt dużego obciążenia na rufie itp) ; niskim zużyciu paliwa; jak najniższym hałasie (pewnie i tak dołożę jakiś ekran / pokrywę z laminatu i pianki tłumiącej).

 

Honda GX390 pojawia się do kupienia nowa w podjerzanie niskiej cenie ok 3300 pln. Jak by nie było wymienione zamienniki można kupić bez problemu za mniej niż połowę tej kwoty... ale czy warto ? Chciałbym uniknąć sytuacji, że coś się urwie w najmiej oczekiwanym momencie i z dala od cywilizacji - oczywiście mając na uwadze dbałość, konserwację i przygotowanie sprzętu.

 

Myślę też o 10-20 % zwiększeniu mocy, "lekkim tuningu" w ramach poprawek technologicznych producenta zeby poprawić stosunek waga/moc.

 

Dziękuje z góry !
Tytuł: Odp: Honda GX czy klony odpowiedniki zamienniki Loncin, Kipor, Pezal, Parsun ?
Wiadomość wysłana przez: musti w Październik 08, 2019, 15:40:00
Honda GX390 pojawia się do kupienia nowa w podejrzanie niskiej cenie ok 3300 pln.
 

Na fejsbukowym profilu Hondy widziałem ostrzeżenia o podróbkach. Dotyczyło agregatów, ale pewnie w przypadku podejrzanie niskiej ceny może być podobnie.
Tytuł: Odp: Honda GX czy klony odpowiedniki zamienniki Loncin, Kipor, Pezal, Parsun ?
Wiadomość wysłana przez: SebastianWat w Październik 08, 2019, 16:44:08
200km dziennie dość dużo sorry ale nie wiem ile można pływać jak ma sie dość głośny silnik za uchem z prędkościami raczej do 25km/h albo i nie. po godzinie będzie ciebie ręka bolała:)