Autor Wątek: Highfield Boats - dystrybucja w Polsce  (Przeczytany 1395 razy)

Luty 25, 2020, 15:20:37
 • Starszy Sternik Motorowodny
 • **
 • Wiadomości: 63
  • Szczecin
 • Akwen: Dolna Odra i Zalew Szczeciński
Miło mi poinformować (premierowo w pierwszej kolejności tu na forum  ;D ), że firma Griffin Group Marine - oddziały w Szczecinie oraz Gdyni ( http://www.griffin-marine.pl/ ) została dystrybutorem aluminiowych łodzi Highfield  :)

Highfield to prężnie rozwijający się producent RIBów aluminiowych cieszących się dużym zainteresowaniem na całym świecie - z tego co obserwuję to na forum też jest co najmniej jeden (wydaje się zadowolony) armator @ogorek :)

Highfield Boats to stworzona w 2011 roku marka bazująca na wieloletnim doświadczeniu konstruktorów łodzi użytkowanych na jednym z najbardziej wymagających akwenie świata - Wielkiej Rafie Koralowej w tropikalnej północnej Australii.
Łodzie Highfield są bezpośrednim spadkobiercą technologii wykorzystywanej od ponad 25 lat na łodziach użytkowanych przez australijskie służby.
Dzięki temu, już po 6 latach istnienia marka Highfield stała się numerem jeden wśród producentów łodzi RIB z aluminiowym kadłubem.

Szeroką gamę modeli otwierają małe, wyjątkowo lekkie tendery o długości 2,4 m, a zamykają duże dzielne RIB-y o długości 8,6 m.

Za sprawą dilerów i dystrybutorów w 39 krajach, łodzie Highfield są popularnym wyborem wśród rodzin, jacht-klubów a także użytkowników profesjonalnych na całym świecie.

RIB-y Highfield charakteryzują się perfekcyjnie wykończonymi, malowanymi proszkowo aluminiowymi kadłubami. Doceniane są za doskonałe osiągi, wyjątkową trwałość oraz zdolność radzenia sobie w najtrudniejszych warunkach.

Nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni 10.000 m2 znajduje się w Weihai w Chinach. Zatrudnia ponad 200 pracowników działających w oparciu o najnowsze technologie i standardy, nad którymi czuwa doświadczona kadra europejska. Efektem tego jest robiąca wrażenie liczba ponad 4000 produkowanych rocznie doskonałych jakościowo RIBów.

Już wkrótce na naszej stronie internetowej pojawią się szczegółowe opisy i specyfikacje wszystkich modeli Highfield Boats.
Póki co z gamą modeli można zapoznać się na stronie https://www.highfieldboats.com/

W razie wszelkich pytań służę pomocą :)

Pozdrawiam,
Marcin

Luty 26, 2020, 06:55:43
Odpowiedź #1
 • *****
 • Wiadomości: 3456
 • sternik motorowodny + RYA SRC-DSC (początkujący)
  • Wesoła
 • Akwen: Morze Jońskie
Macie UK setup ? Czyli jockey-e ?
Chodzi mi po głowie upgrade z OM540DL do udki 6.9 (od 7m podati i pozwolenia w GR i płatne postoje)

W konfiguracji 4 jockey i ławka (obecna 2 jockey i ławka)

Czy na taki Patrol 660 (niestety nie ma 6.9) wejdą dwa Eviny po 90 KM ??
No i jaka cena bez silnika, z czymś jednym co obecnie najtaniej (200 KM) lub wspomniane 2 Eviny
RIB HIGHFIELD OM540DL + EVINRUDE 115 HO + Wody Grecji + załoga (2+3)
http://www.highfieldboatsuk.com/540dl.html
http://www.evinrude.com/en-gb/engines/etec_ho/etec_115_ho