Skocz do zawartości

JetSurf - uprawnienia. Proszę o pomoc!


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

 

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że jedyne doświadczenie związane z szeroko pojętą gospodarką wodną miałem dawno temu odbywając miesięczne praktyki na żaglowcu "Dar Młodzieży" (promowaliśmy miasto Szczecin przed finałem regat). Dlatego proszę o wyrozumiałość i przymknięcie oka na oczywiste pytania. Bardzo zależy mi na znalezieniu odpowiedzi, szukam jej już od dłuższego czasu.

 

Mam pytanie dotyczące deski motorowej JetSurf. Jest to deska spalinowa którą zamierzam kupić w najbliższym czasie. Chciałbym z niej korzystać na Wiśle i nad zalew Zegrzyńskim.

Czy muszę do tego mieś specjalne uprawnienia? Robić jakiś kurs?

 

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, mikijet! Jak myślisz, muszę gdzieś zgłaszać chęć pływania czy wystarczy w razie kontroli pokazać dokumenty potwierdzające moc?

 

jaceknie70 - testowałem przez kilka dni nad morzem, ale ten sprzęt najlepiej sprawdza się na spokojnej wodzie, bez fal, wtedy jest stabilniejszy i szybszy. Polecam wypróbować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urządzeniu powinna być gdzieś moc podana i to wystarcza. W zasadzie to oni muszą ci udowodnić że masz więcej koni niż ty kontrolującym:) ale inna sprawa to rejestracja urządzenia np w starostwie (najtaniej i najszybciej) bo o to mogą się czepiać że obiekt pływający jest niezarejestrowany:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie chyba że sie coś zmieniło

 

Z ustawy o żegludze śródlądowej:

 

Art. 18. 1. Statek polski podlega obowiązkowi wpisu do rejestru

administracyjnego polskich statków żeglugi śródlądowej, zwanego

dalej "rejestrem", z zastrzeżeniem ust. 2-5.

2. Statek polski, używany wyłącznie do uprawiania sportu lub

rekreacji, o długości kadłuba powyżej 5 m lub o napędzie

mechanicznym o mocy silników większej niż 5 kW podlega obowiązkowi

wpisu do rejestru statków używanych wyłącznie do celów sportowych

lub rekreacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. 2001 Nr 5 poz. 43  USTAWA z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej

 

...

 

Rozdział 4

Rejestr administracyjny i pomiar statków

 

Art. 18. 1.

Statek polski podlega obowiązkowi wpisu do rejestru administracyjnego polskich statków żeglugi śródlądowej, zwanego dalej „rejestrem”, z zastrzeżeniem ust. 2–5. [2. Statek polski, używany wyłącznie do uprawiania sportu lub rekreacji, z wyjątkiem jednostek napędzanych wyłącznie siłą ludzkich mięśni, o długości kadłuba powyżej 12 m lub o napędzie mechanicznym o mocy silników większej niż 15 kW podlega obowiązkowi wpisu do rejestru statków używanych wyłącznie do celów sportowych lub rekreacyjnych. Statki zwolnione z obowiązku wpisu do rejestru mogą być do niego wpisane na wniosek właściciela.] <2. Statek przeznaczony lub używany wyłącznie do uprawiania sportu lub rekreacji lub statek używany do połowu ryb, o długości do 24 m, podlegają rejestracji na podstawie ustawy z dnia 12 kwietnia 2018 r. o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m (Dz. U. poz. 1137).> [3. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do statku używanego do połowu ryb bez napędu mechanicznego o iloczynie długości i szerokości nieprzekraczającym 20 m2 lub o napędzie mechanicznym o mocy do 20 kW. Sprawy rejestracji tych statków regulują odrębne przepisy.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...