Skocz do zawartości

Wakepark Szczecin


musti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety łódką tam nie dopłyniemy, ale inicjatywa ciekawa.  O0

 

http://www.e-wakeboard.pl/images/stories/news/floatingpark.jpg

 

Wodne szaleństwo na desce w środku miasta

 

Anna Folkman

 

Tafla jeziora, deska i orczyk, który ciągnie z prędkością 40 km/h. Taka atrakcja czeka w Szczecinie na wakeboarderów – każdego, kto tylko zechce w oryginalny sposób poślizgać się na wodzie.

Z nowej atrakcji skorzystali już Adrian Maciejewski i Mateusz Gimiński, miłośnicy pływania na kite.

 

– Kiedy usłyszeliśmy o wake'u przyjechaliśmy z Poznania, gdzie studiujemy, by porównać go z tamtejszym wyciągiem – mówi Adrian z Warszewa. – Bardzo nam się spodobało w Szczecinie. Ucieszyliśmy się, że nasze miasto się rozwija. Jest tu przecież wielu miłośników kite, którzy spotykają się na tzw. spotach nad Miedwiem czy w Dziwnówku i taki wyciąg to dla nich doskonała alternatywa do pływania, kiedy nie ma wiatru.

 

Wakeboarding to sport wodny, który polega na płynięciu po powierzchni wody na specjalnej desce przymocowanej do stóp za pomocą odpowiednich butów wake. Wakeboarder napędzany jest przez wyciąg, który od niedawna jest także w naszym mieście. Najbliższe takie wyciągi w okolicy Szczecina to wyciąg szczecinecki i w Neubrandenburgu.

 

– Na plaży miejskiej nad jeziorem Głębokie ustawiliśmy dwa maszty w odległości 226 metrów, pomiędzy którymi rozciąga się stalowa lina wyciągu – mówi Krzysztof Dobracki, jeden z założycieli wyciągu do nart wodnych i wakeboardu – Floating Park Głębokie. – Maszty wykonane są z lekkiej ażurowej konstrukcji, które będą demontowane po zakończeniu sezonu w październiku i montowane w kwietniu następnego roku.

 

Uprawianie wakeboardingu to świetna zabawa dla każdego bez względu na wiek. Z wyciągu może korzystać każdy, kto kocha sport, a przede wszystkim wodę.

 

– Wymagana jest umiejętność pływania, dobry stan zdrowia i oczywiście trzeźwość – dodaje Dobracki. – Istotna jest też dobra kondycja. Podczas pływania pracują głównie barki, nogi, a szczególnie uda.

 

Wyciąg, który działa już nad jeziorem idealnie nadaje się dla początkujących, ma regulowaną prędkość, można zaczynać powoli i płynąć z odpowiednio dobraną dla siebie prędkością. Maksymalna prędkość wyciągu to 40 km na godzinę, co pozwala na miłą przejażdżkę oraz wykonywanie ewolucji.

 

– Kilka dni temu ustawiliśmy skocznię na trasie przejazdu, za parę tygodni planujemy ustawić box. Jest to dosłownie tłumacząc z angielskiego pudło o długości 10 metrów, 60 cm wysokości i około jednego metra szerokości, na które można będzie wskakiwać i robić wiele ewolucji – zauważa Krzysztof Dobracki. – Obie przeszkody są pływające i kotwione za pomocą ciężarków i linki do dna. Osoby odwiedzające kąpielisko, na pewno będą miały na co popatrzeć. W przyszłości planujemy też w pobliżu ustawić hawajskie parasole, puścić muzykę.

 

Floating Park Głębokie można odwiedzać codziennie od godz. 10 do 20. Kwadrans ślizgania kosztuje około 30 zł, ale trzeba też zapłacić za wypożyczenie sprzętu.

źródło gs24.pl

 

http://szczecinblog.pl/wp-content/uploads/2012/04/floating-park-glebokie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...