Autor Wątek: RIB 360 (2000)+ silnik Mariner 40KM (1998) do podrobienia, 5900zł do negocjacji  (Przeczytany 822 razy)

Maj 09, 2019, 15:46:45
  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Warszawa
  • Akwen: WJM
Sprzedam RIB Novurania, ponton z twardym dnem USA , dł.3,6m wraz z silnikiem Mariner (Mercury) 40KM 2t z dozownikiem oleju, automatycznym startem, manetką, ręcznym, hydraulicznym podnośnikiem. Rok 1998r. Silnik dotychczas bez żadnych awarii, stan dobry, regularnie wymieniany olej w spodzinie, świece, ogólny przeglądy, bardzo mało pali- 4-5L/h, sprawuje się bezproblemowo, prędkość maksymalna ponad 50km/h. Na zimnym silniku ciśnienie 8,5/8,4/8,4 więc całkiem nieźle jak na tylu letni silnik (na ciepłym nie było okazji sprawdzić, będzie na pewno więcej), może być do wymiany wirnik od chłodzenia, nie leje dużym strumieniem (przy odpaleniu po zimie bez pływania, może przy nagrzaniu będzie prawidłowo)

Sam ponton bardziej zmęczony, przepuszcza troche na zaworze powietrze (do regulacji bądz wymiany) i na dziobie na klejeniu brytów. Pozrywane sznurki do trzymania się. Kupiony materiał do klejenia newralgicznych miejsc i żeby poprawić estetykę. Przez za głeboko zrobione otwory od śrub siedziska brał wodę, aktualnie załatane żywicą ale nie estetycznie. Najlepiej zdjąć skrzynię siedziska i zamontować na nowo. Generalnie pływam z tym od samego początku czyli poprzednie 4 sezony, ale tylko w ciągu dnia.
Używam do ciągania koła i narciarza/wakea. RIB przy 3 osobach na pokładzie wyciąga jeszcze Wake'a. 3 miejsca siedzące.
Wszystko miałem robić, ale jak zawsze brak czasu.
SPrzedaję, bo mam już większą motorówkę i brakuje mi miejsca.
Całośc tak na prawdę w cenie silnika. Można pomyśleć o przetestowaniu w okolicy.

RIB znajduje w Nadarzynie k/Warszawy
Przyczepka nie na sprzedaż , wożony jest przyczepce od łódki wiosłowej, nic dużego potrzebne nie jest, może być np taka od skutera wodnego. Mogę przywieźć, pożyczyć na transport. 3 osoby podnoszą całego RIBa z silnikiem, więć można go zestawić np na paletę.
Więcej na https://www.olx.pl/oferta/rib-ponton-novurania-360-00r-mariner-4098r-wwa-CID767-IDzm5et.html