Autor Wątek: Firet Marine - urządzenie gaśnicze  (Przeczytany 1034 razy)

Listopad 20, 2016, 19:21:39
  • Starszy Sternik Motorowodny
  • *****
  • Wiadomości: 3115
  • GoFast Powerboat Builder
    • Warszawa
    • Spectre Boats INC
  • Akwen: Jeszcze nie pływam
Niektóre strefy i obiekty na jachcie są obarczone podwyższonym ryzykiem wystąpienia zapłonu i mogą być źródłem pożaru. Dlatego warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu tych miejsc.

I tu do akcji wkracza Firet Marine. Ten niewielki, w pełni automatyczny system gaszenia gazem (azotem) lub wodą, zaprojektowany dla zamkniętych przestrzeni, jest opatentowanym rozwiązaniem składającym się z butli o pojemności od 0,5 l do 7 l oraz dyszy termoczułej, która szybko i niezawodnie zbiera temperaturę z chronionego obiektu. Dysza jest wykonana ze specjalnych stopów, co czyni ją wyjątkowo odporną na czynniki środowiskowe i wstrząsy. Po przekroczeniu temperatury zadziałania automatycznie wyzwala środek gaśniczy do obszaru objętego ochroną. Gaszenie gazem obojętnym, jakim jest azot (N2, IG-100), polega na obniżeniu stężenia tlenu do ~11–12,5%.

Dzięki niewielkiemu rozmiarowi Firet Marine jest prosty w instalacji, a jedną butlą można zabezpieczyć maksymalną kubaturę do 3 m3 netto. Od zwykłej gaśnicy różni się tym, że gasi pożar automatycznie bez konieczności manualnej aktywacji, powstrzymując jego rozprzestrzenianie się, a Ty i Twoja rodzina możecie w tym czasie bezpiecznie opuścić łódź. Ponieważ nie wymaga zewnętrznego zasilania, pozostaje aktywny przez całą dobę, nawet przy wyłączonym silniku. Nie ma również komponentów elektronicznych, co czyni go niezawodnym i godnym zaufania.

Ceny od 330,- Euro netto do 670,- Euro netto.
Sądzę, że nie jest to wygórowana cena za bezpieczeństwo pożarowe na łodzi czy w przyczepie kempingowej.