Skocz do zawartości

Wymiana uszczelnień trymu


fredt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie chiałbym wymienic to co na to foto w obu siłownikach bocznych, wspomagających podnoszenie ,pocą się  i teraz czy ? 

trzeba calkowice opróznic trym z płynu czy wystarczy  toto odkręcić -w jakim położeniu silnika ? -chyba podniesiony do góry (obawa przed wystrzeleniem cylindrów ze środka ?) 

czy skoro boczne siłowniki pocą się to raczej znaczy że konieczna byłaby wymiana origu na obu wrzecionach ? (sa po jednym na siłownik) Może te na wrzecionach siłownika przepuszczają a górne nie mogą ich juz doszczelnić ?Czy wymienić dekle plus O ring?

Czy ktoś wymieniał wewnętrzne uszczelnienia w deklach ? czy raczej dać sobie spokój i kupić całe dekle ?

Jaki klucz kupić ? jak mocno siedzą ? SIłowniki napewno pocą się na wrzecionach a nie na o ringach pod deklami-uprzedzając pytania 

czesci 8,7,6,

Screenshot (4).png

Screenshot (7).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ,
Kolego @fredt czy udało Ci się uszczelnić trym ? 

Mam DF 140 i też muszę go uszczelnić. Dzwonię do serwisu Suzuki pytając o zestaw wszystkich uszczelek do przeprowadzenia tego zabiegu na co słyszę odpowiedź iż się wymienia cały cylinder w kwocie 1990 zł główny i po 350 zł za sztukę mniejszego - tłumaczę więc iż jak byk jest pokazane na manualu serwisowym że są to rozkręcane części co dodatkowo potwierdza film ,który znalazłem dzięki koledze @Saturn . Odnośnie tej sytuacji czy ktoś ma namiar na kompetentny sklep / serwis z częściami gdzie kupię wszystko co potrzeba oraz czy gdzieś w PL dostanę odpowiedni klucz dp rozkręcenia cylindrów  ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko uszczelnione ,czesci z ALIEXPRESu łacznie z kluczem do dekli ,Uszczelki ładnie pasują ,górne dekle wraz z simmeringami tez z ALI.W sumie wymieniłem dwa Ornigi w tłoczyskach ,oraz dwa dekle z simmeringami .Całość po obróceniu śruby spustowej ciśnienia ( z boku)  ,potem odkręcenie -klucz pasuje idealnie wyjecie tłoków ,w sumie było czysto .\nalany Dextron III ,Ciężko odpowietrzyć -trzeba kilka razy podnosić i opuszczać silnik i dolewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...