Skocz do zawartości

4-6 września 2015 - VIII Mazurskie Targi Sportów Wodnych


MTSW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już po raz ósmy zapraszamy na kolejną edycję VIII Mazurskich Targów Sportów Wodnych do Giżycka.

 

http://targi.mazury.pl

 

W tym roku zostały wybudowane całkowicie nowe pomosty pływające, dzięki czemu liczba miejsc w porcie prawie się podwoiła. Umożliwiło nam to wydzielenie osobnego pomostu na jachty cumujące longside.

 

Z dotychczas potwierdzonych nowości motorowodnych będzie można zobaczyć i przetestować na wodzie m.in.:

Najnowszy model łodzi zaprojektowanej do wakeboardingu - Mastercraft X46

Największym jachtem na naszych targach będzie luksusowy, 14-metrowy jacht motorowy CRANCHI 44HT oraz Cranchi M38HT

Ponadto Cobrey 38HT, Cobrey 28SC, Glastron GS219, Glastron GXL 185, Monterey 186MS, Chris Craft Capri 21, Nautika ślizgowa (2x300KM), Balt Tytan, MyBoat Solar (houseboat napędzany energią słoneczną!) i inne.

 

To doskonała okazja dla rozglądających się za własnym jachtem, aby przetestować kilka jednostek różnej wielkości.

 

Oprócz jachtów będą również stoiska handlowe przedstawicieli branży - m.in. producentów osprzętu ze stali kwasoodpornej, chemii jachtowej, ogrzewania, elektroniki itp.

 

Tradycyjnie już targi będą połączone z posezonową giełdą jachtów używanych oraz sprzętu pływającego. Jak zwykle firma Delphia zapowiedziała wielką, posezonową wyprzedaż swoich nadwyżek magazynowych po atrakcyjnych cenach.

 

Od zeszłorocznej edycji każdy posiadacz używanego silnika, sztormiaka, kotwicy i innych drobiazgów - może swój sprzęt na terenie targów sprzedawać bezpłatnie. Oczywiście po wcześniejszym zgłoszeniu i wyznaczeniu miejsca.

 

Wstęp na nasze targi oczywiście również jest bezpłatny.

 

Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można na wodzie przetestować przed zakupem kilkaset jachtów i łodzi zarówno nowych jak i używanych.

W porcie znajduje się tablica ogłoszeń, na której można będzie zapoznać się z ofertami jachtów i łodzi przeznaczonych do sprzedaży - stojących w okolicznych portach lub okolicznych posesjach.

 

W piątkowy i sobotni wieczór zapraszamy na koncert szantowy w tawernie Stranda.

 

Użytkowników mediów społecznościowych zapraszamy na profil targowy na Facebooku.

Mazurskie Targi Sportów Wodnych na Facebooku - https://www.facebook.com/MazurskieTargiSportowWodnych

 

plan-mazurskich-targow.thumb.jpg.20cef631e868f46effecdbd13edf183f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele stoczni i producenci jachtów będą mogli zobaczyć na targach nowoczesne maszyny CNC firmy Plot Electronics do obróbki laminatów, sklejek, form i modeli 3D. Do wykończenia jachtów oraz łodzi w elementy drewniane, laminowane, kompozytowe i inne...

 

http://targi.mazury.pl/2015/new/plot-electronics.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Targom towarzyszyć będzie szereg imprez z branży sportów wodnych. W pierwszy weekend września (4-6.09) najlepsi wakeboardziści z Polski oraz Europy spotkają się w Giżycku (WakePark Giżycko, jezioro Popówka Mała) gdzie odbędzie się finał międzynarodowych zawodów w wakeboardzie za motorówką Wake Grand Prix Poland 2015 by MasterCraft, a także Międzynarodowe Mistrzostwa Polski na Wyciągu Dwusłupowym. Zawodom towarzyszyć będzie festiwal muzyki elektronicznej Wake’n’Bass.

 

W załączeniu program imprezy oraz szczegółowe informacje.

GIGANCI_WAKEBOARDINGU_w_Gizycku.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień targów za nami. Ostatecznie zgłosiło się 80 wystawców. Pogoda nas dziś nie rozpieszczała. Było deszczowo i chłodno. Zdaniem wystawców niezbyt 'spacerowa' aura sprawiła, że na stoiskach dominowały osoby konkretne, poważnie zainteresowane zakupem. W dniu dzisiejszym dokonano pierwszej transakcji - sprzedano jacht Nexus 850. Pozostałe firmy są w trakcie negocjacji. Późnym popołudniem przejaśniło się i nawet wyszło słońce. Ze względu na to, że nasze targi w piątek tradycyjnie rozpoczynają się dopiero o godzinie 14-tej - niektóre rozmowy handlowe przedłużyły się do późnego wieczora. W tawernie odbywa się właśnie koncert szantowy.

 

Jutro zapraszamy zapraszamy od godziny 10-tej.  W odróżnieniu od dnia dzisiejszego ma być słonecznie i wietrznie. Pogoda idealna do testowania jachtów pod żaglami. W południe odbędzie się uroczyste otwarcie targów. Swoją wizytę na naszej wystawie zapowiedziały trzy stacje telewizyjne - TVP, TVN24 oraz Superstacja.

 

http://targi.mazury.pl/2015/dzien1/mazurskie-targi-dzien-1-01.jpg

 

http://targi.mazury.pl/2015/dzien1/mazurskie-targi-dzien-1-02.jpg

 

http://targi.mazury.pl/2015/dzien1/mazurskie-targi-dzien-1-03.jpg

 

http://targi.mazury.pl/2015/dzien1/mazurskie-targi-dzien-1-04.jpg

 

http://targi.mazury.pl/2015/dzien1/mazurskie-targi-dzien-1-05.jpg

 

http://targi.mazury.pl/2015/dzien1/mazurskie-targi-dzien-1-06.jpg

 

http://targi.mazury.pl/2015/dzien1/mazurskie-targi-dzien-1-07.jpg

 

http://targi.mazury.pl/2015/dzien1/mazurskie-targi-dzien-1-08.jpg

 

http://targi.mazury.pl/2015/dzien1/mazurskie-targi-dzien-1-09.jpg

 

PS. Niestety nie wszystkie firmy dojrzały do wystawiania się na targach. Najpierw rezerwują stoisko w atrakcyjnym miejscu, a potem... po prostu nie przyjeżdżają, nie informując nawet o swojej rezygnacji, narażając organizatora na konkretne straty. Wystarczyłby nawet sms.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS. Niestety nie wszystkie firmy dojrzały do wystawiania się na targach. Najpierw rezerwują stoisko w atrakcyjnym miejscu, a potem... po prostu nie przyjeżdżają, nie informując nawet o swojej rezygnacji, narażając organizatora na konkretne straty. Wystarczyłby nawet sms.

 

jak coś komuś mnie wyszło i mając informację jak poniżej pewnie dlatego, że to brzmi jednoznacznie:

Warunkiem rezerwacji jest zapłata w ciągu 7 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;D Uderz w stół...  Skoro sam się Pan ujawnił:

 

Tu nie chodzi o te "kilka złotych". Koszt opłaty targowej i tak skalkulowany jest jedynie na pokrycie kosztów imprezy. Naszym zyskiem jest promocja.

 

Proszę lepiej napisać - Co mam powiedzieć człowiekowi, który przejechał kilkaset kilometrów, bo chciał zobaczyć na żywo jedną z Waszych łodzi (pytał o Was przed moim telefonem do Waszej firmy; powiedział, że zostaje w Giżycku na noc i przyjdzie jutro :P), albo wystawcy, któremu odmówiliśmy rezerwacji "zajętych" przez Państwa miejsc, gdy zobaczy je dziś puste. >:(

 

Swoją drogą, nie życzę Państwu klientów, którzy zlecają usługę na piśmie, a w dniu odbioru rezygnują. W dodatku powołując się na niezapłaconą w terminie fakturę. Jestem w szoku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kontrolujecie kto wpłacił, a kto nie i to w okresie miesiąca ????

Na WiW nie ma opcji aby bez płatności być na liście wystawców.  :-X

wystarczy 2 dni opóźnienia i już jest e-mail lub telefon od organizatora czy wystawca rezygnuje.

 

Tak jak wspominałem cytat w poprzednim poscie-tego typu informacja jak jest zamieszczona w e-mailu organizatora jest oczywista.

Więc o co chodzi? Mi to wygląda na jakiś bałagan organizacyjny już na wstępie.

A przy czymś takim nie zyskacie klientów (wystawcow) tym bardziej, że konkurencja rośnie jak grzyby po deszczu (np. bardzo dobrze zorganizowane targi w Olsztynie na wodzie). W następnym roku wiem, że szykują się jeszcze jakieś na wodzie w Mikołajkach. Osobiście chyba już więcej nie wystawie się w Giżycku.

Bez zadatku pieniężnego chyba nikt nie zaczyna produkować łodzi jak już Pan o tym wspomniał.

 

Natomiast odnośnie klienta który mógłby jak Pan wspomniał przyjechać - zawsze na 1 miejscu taki klient kontaktuje się z producentem czy będzie się wystawiać i co będzie wystawiać. Targi to już jest miejsce przysłowiowej kropki nad i. Łodzie to nie bułki w sklepie.

 

I Panie szanowny tzw. Faktura proforma nie jest fakturą względem prawa, a umową zawartą w przypadku opłaty na podstawie ktorej dopiero jest wystawiana faktura.

Kolejna sprawa co to znaczy się ujawnił? ? Kilka postów wcześniej o tym pisałem.

Takich jaj jeszcze nie widzialem - gdybym ja potraktował któregoś swojego klienta jak Pan w tym momencie to zrobił to po pół roku bym zwijał firmę - tym bardziej powracajacego klienta bo na 2-ch edycjach już byłem >:D no ale jak widzę liczy się szybki pieniądz  >:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając jaceksu79. Nie rozumie Pan.

1. Nasze targi to nie WiW, gdzie za stoisko tej wielkości jakie Pan zamówił płaci się kilka, czy nawet kilkanaście tysięcy złotych (w zależności od tego, czy w Gdyni czy w Warszawie).

2. Z góry zakładamy, że każdy nasz klient, to poważny człowiek i dotrzymuje zawartych umów - nawet tych ustnych... i w zdecydowanej większości tak właśnie jest. W szczególności dotyczy to klientów (jak Pan to ładnie ujął) "powracających".

3. Konkurencja działa na nas motywująco. Taniej takiej imprezy i tak zrobić się nie da (pomijając jakieś dotacje).

4. Jednostki o wartości do 10 tysięcy złotych na naszych targach ludzie kupują jak bułki, czasem nawet po kilka sztuk - np. do jakiegoś ośrodka czy hotelu. Kiedyś jeden wystawca musiał dowozić kajaki, bo zbyt mało ich przywiózł. Targi są połączone z Giełdą jachtów, więc przyjeżdżają tu ludzie z pieniędzmi, z zamiarem konkretnych zakupów. Niejednokrotnie bywało tak, że kupowali jacht za kilkadziesiąt tysięcy i wywozili go na lawecie bezpośrednio "z placu". W odróżnieniu od imprez wielkomiejskich - nie są to targi dla wycieczek szkolnych i zbieraczy gadżetów.

5. Zawarł Pan z nami umowę, której Pan nie dotrzymał. Wiedział Pan wcześniej o tym, że nie przyjedzie (o czym z radością poinformował Pan na tym forum). Wystarczyłby jeden telefon z informacją, mail lub nawet sms... i nikt nie miałby do Pana żadnych pretensji. Jeżeli nadal Pan tego nie rozumie, to już nie będę tłumaczył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień targów za nami. W dniu dzisiejszym od rana było słonecznie. Dlatego w ostatniej chwili zgłosiło się jeszcze kilku wystawców - m.in. producent łodzi Necko z Augustowa - Pozdrawiamy Pana!  ;D

 

Łącznie gościmy 88 wystawców, którzy prezentują ponad 150 jednostek pływających.

 

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem testów i prezentacji. Każdy z wystawców miał możliwość zaprezentować swoje produkty w targowym radiu i zaprezentować go w praktycznym działaniu.

 

Gościliśmy dziś ekipę Telewizji Polskiej, telewizji Superstacja oraz Radia 5.

 

Jutro ostatni dzień targów. Rozpoczynamy o godzinie 10-tej, a kończymy o godzinie 15-tej uroczystym wręczeniem nagród dla wystawców i losowaniem upominków wśród publiczności, biorącej udział w konkursie.

 

Pogodę na jutro zamówiliśmy słoneczną, ciepłą i wietrzną. Jutro w Giżycku niebo ma być niemal bezchmurne, temperatura powietrza do +20st.C, wiatr o średniej prędkości 6m/s, w porywach do 14m/s. Idealne warunki do gruntownego przetestowania jednostek pływających, w szczególności żaglówek.

 

Podczas targów wystawcom przysługuje możliwość bezpłatnej publikacji drobnych ogłoszeń sprzedaży w Giełdzie jachtów w portalu mazury.info.pl. Kilkudziesięciu wystawców już z tej możliwości skorzystało:

http://mazury.info.pl/sprzedam/drobne/ogloszenia.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Pan/Pani ( nawet nie wiem z kim mam zaszczyt rozmawiać) nie odpuszcza w "swojszej racji" i miałem nie odpowiadać ale jednak chyba jestem zmuszony to uczynić.

Dodatkowo jest dział na forum gdzie każdy ma okazję się przywitać i tego wymaga kultura http://forum-motorowodne.pl/przywitaj-sie-)/jestem-nowy/msg64151/?boardseen#new

 

5. Zawarł Pan z nami umowę, której Pan nie dotrzymał.

 

To jest pomówienie.

Umowy żadnej nie zawierałem i skorzystałem z zasad co sami ustaliliście. Jak mieliście wątpliwości bądź zmieniliście zasady rezerwacji to było trzeba się skontaktować.

 

http://upload.secondsun.pl/img/1441493063rez.jpg

 

 

4. Jednostki o wartości do 10 tysięcy złotych na naszych targach ludzie kupują jak bułki

 

takowych nie posiadam więc mnie to nie dotyczy

 

Jeżeli nadal Pan tego nie rozumie, to już nie będę tłumaczył.

 

To Pan/Pani tego nie rozumie i przeraża mnie Pana?Panią nie najwyższy stopnień kompetencji w kontaktach z klientami. Czy Pana/Pani przełożony czyta to co jest Pan/Pani publicznie wypisuje?

 

 

Dlatego w ostatniej chwili zgłosiło się jeszcze kilku wystawców - m.in. producent łodzi Necko z Augustowa

 

I dzisiaj chyba już wrócił? :))

 

Nie wiem co Pan/Pani chce udowodnić. Nie neguję imprezy. Wręcz ją zawsze polecałem i wychwalałem co można poczytać na tym forum. Jednak postępowanie to w imieniu MTSW i wypisywanie tutaj tych dziwnych wywodów nie jest na miejscu i gwarantuję iż nie wróży to pozytywnie na opinii imprezy.

 

Na tym zakańczam tę bezsensowną dyskusję - " Wy jesteście dla wystawców, a nie wystawcy dla Was"

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z Targów.

http://mazury.info.pl/foto/15-09-05-mazurskie-targi-sportow-wodnych/mazurskie-targi-17.jpg

Tłumy ludzi przybyły na Mazurskie Targi w poszukiwaniu swojej wymarzonej jednostki

 

http://mazury.info.pl/foto/15-09-05-mazurskie-targi-sportow-wodnych/mazurskie-targi-113.jpg

Najczęściej testowana jednostka motorowodna na targach.

 

http://mazury.info.pl/foto/15-09-05-mazurskie-targi-sportow-wodnych/mazurskie-targi-37.jpg

Pokaz w wykonaniu mistrza.

 

http://mazury.info.pl/foto/15-09-05-mazurskie-targi-sportow-wodnych/mazurskie-targi-73.jpg

Łodzie małe i duże

 

http://mazury.info.pl/foto/15-09-05-mazurskie-targi-sportow-wodnych/mazurskie-targi-67.jpg

Bezpłatny kiermasz rzeczy używanych.

 

http://mazury.info.pl/foto/15-09-05-mazurskie-targi-sportow-wodnych/mazurskie-targi-104.jpg

Najdroższy jacht Targów

 

Pełna fotorelacja z drugiego dnia targów:

http://mazury.info.pl/foto/15-09-05-mazurskie-targi-sportow-wodnych/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...