Autor Wątek: 4-6 września 2015 - VIII Mazurskie Targi Sportów Wodnych  (Przeczytany 30396 razy)

Wrzesień 06, 2015, 11:30:35
Odpowiedź #30
 • *****
 • Wiadomości: 2165
  • Giżycko
 • Akwen: WJM
Adama to poznaje:) ..po głosie:))ale pozostałych forumowiczów nie znam.
Fakt, Mariusz, na żywo jeszcze nie było okazji ;)
A ten mniejszy, pierwszy z lewej, to mój potomek - jeszcze nie forumowicz, ale już motorowodniak :D

Wrzesień 06, 2015, 17:57:06
Odpowiedź #31
No ale za to  ja miałem okazję Go poznać-
ot tak gdzieś na mazurskim szlaku miedzy Mikołajkami a Śniardwami...
Serdecznie pozdrawiam

Wrzesień 06, 2015, 19:19:05
Odpowiedź #32
 • *****
 • Wiadomości: 2347
 • Akwen: Wody lokalne
Odwiedziłem dzisiaj tak na szybko targi. Byłem około godziny 12stej i na szczęście tłumów nie było bo nie lubię tak oglądać.
Generalnie na pierwszy rzut oka dużo łodzi żaglowych.
Bardzo przykuł mój wzrok Focus 750. Znam inną wersję tej produkcji Focus-a 800 i sam takim pływałem. Bardzo ładny design tej 750 a jak pływa tak samo jak 800 to już jest cudny ( podobno lepiej). Środek miał jeszcze nie wykończony.

No ale to nie forum żeglarskie tylko motorowodne  :)
Ostatnio widzę tendencję do wysypu nowych projektów łodzi jak ja to nazywam cyfrowych. Nie do końca mi to się podoba bo powstają co prawda zmyślne kształty przykuwające nowoczesną linią wzrok jednak w praktyce jednostki całkowicie nie przemyślane.
np. ta łódź niby design ładny, nie ma co ukrywać jednak w środku wielka pustka, kabina na tyle niska, że głową opieram się o sufit na dodatek sternik ma to prowadzić na stojąco????  ale rozumiem, że to prototyp, tak to ostatnio na różnych targach się tłumaczy - być może tak jest. Ja tego nie do końca rozumiem bo jak wkładać w coś worek pieniędzy to już lepiej to dokładnie przetestować i pokazać w komplecie..


inny przykład to NUMO znany już z Gdyńskich targów WiW


Poznałem też osobiście naszego forumowicza, producenta łodzi Bonito. Pozdrawiam Adamie  :)


Jednak największą uwagę zwróciłem na hausbot-a MARIM 33 ( cena jak się dowiedziałem prezentowanego modelu 320 tys. netto)
Powiem Wam, że to jedyna jednostka na którą chciało się mi wyciągnąć telefon z kieszeni i zrobić kilka sweet foci  ;D
Jakość ok. skoro nic mi nie przeszkadzało. Bardzo przemyślana, duża i co najfajniejsze producent tej łodzi ( właściciel mazurii) ma duże pojęcie o napędach tradycyjnych na sztywnym wale... naprawdę dobrze to robi. MOCNO MI TO SIĘ PODOBA I NA CHWILĘ OBECNĄ W MOJEJ PRYWATNEJ KLASYFIKACJI TEN HASBOT JEST NR 1 !
No i fotki:
Od przodu ( nie widać kotwicy  ??? )


Wejście tyłem na sterówkę zewnętrzną. Solidna platforma kąpielowa.


Sterówka zewnętrzna

Bardzo duże solidne wejście do kabiny gdzie znajduje się kolejna sterówka i cała reszta wyposażenia. Nie ma opcji aby obić gdzieś głowę.

Olbrzymia wygodna sypialnia !!Przednie miejsce sypialniane dla dzieci ( przy stole głównego pomieszczenia także można zrobić miejsce sypialniane)


Duża toaleta z łazienką ( prysznicem)

Natomiast widziałem też bardzo dużo miejsc wolnych na targach. Może to przypadek w tym momencie, a może po prostu wielu wystawców nie przyjechało - i pewnie stąd ta emocjonalna obstrukcja u przedstawiciela organizatora targów w tym temacie.  ;D

Pozdrawiam  8)« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2015, 19:34:20 wysłana przez jaceksu79 »

Wrzesień 06, 2015, 20:03:10
Odpowiedź #33
 • **
 • Wiadomości: 82
  • Giżycko
  • Mazurskie Targi Sportów Wodnych
 • Akwen: WJM
Całe szczęście dane nam było dotąd współpracować w zdecydowanej większości z poważnymi ludźmi. Spośród wystawców, którzy oficjalnie zawarli z nami umowę, nie przyjechał tylko jeden. Wystawca, który zgłosił się w ostatniej chwili i rzekomo miał wrócić do domu tego samego dnia - został do końca.  :D
XI MAZURSKIE TARGI SPORTÓW WODNYCH 2017
7-9 września 2018 - Giżycko nad jez. Kisajno -
http://targi.mazury.info.pl

Wrzesień 06, 2015, 20:18:06
Odpowiedź #34
 • **
 • Wiadomości: 82
  • Giżycko
  • Mazurskie Targi Sportów Wodnych
 • Akwen: WJM
Kilka informacji "na gorąco".

Łodzi na tegorocznych targach było tylko o 11 mniej niż w roku ubiegłym, który był pod tym względem rekordowy. W tym trzy zgłoszone, a nie wystawione przez jednego z wystawców. Ponadto, po przebudowie portu liczba miejsc cumowniczych podwoiła się - stąd wrażenie luzu. Niedziela to dzień testów, dlatego wiele jednostek było po prostu na wodzie.

Niestety pogoda zrobiła swoje. W zasadzie nie tyle pogoda, co informacje w mediach na jej temat. Przez cały weekend miało lać, a tak nie było. Pamiętam, że na tydzień przed targami mieliśmy nawet telefon z pytaniem, czy nie odwołujemy targów ze względu na nadchodzące załamanie pogody. :P Tylko w piątek padał deszcz, a w niedzielę rozpadało się ze dwie godziny po zakończeniu targów. Sobota była słoneczna i ciepła, co widać na zdjęciach.

Przez trzy dni nasze targi odwiedziło ponad 4.000 osób (w ubiegłym roku o ok. 1000 więcej, ale pogoda była wówczas "spacerowa"). Największy ruch (także w interesach) zanotowaliśmy w sobotę. Z informacji od wystawców wynika, że na miejscu sprzedano kilkanaście jednostek - w tym przynajmniej trzy hausboty.

Na naszych targach można było zaobserwować trend wzrostowy w liczbie łodzi motorowych w stosunku do jachtów żaglowych. Przedstawiciele mazurskich firm czarterowych "okupowali" stoiska z hausbotami i motorówkami nadającymi się do wypożyczania "na godziny". Z tego co wiem, w przyszłym roku przynajmniej 20 nowych hausbotów pojawi się na szlaku WJM.

Jak już wspomniał Funyo - zabrakło dealerów skuterów wodnych. To znaczy dealer był, ale przywiózł na giełdę 6 motorówek na sprzedaż.  ;D Być może rynek mazurski jest dla dealerów jeszcze zbyt mały.

Targi można zaliczyć do udanych. Pogoda (poza piątkiem) dopisała. Klimat do interesów był dobry. Przyjechały media, przedstawiciele niemieckich dealerów. Wielu było gości z zagranicy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2015, 00:06:14 wysłana przez MTSW »
XI MAZURSKIE TARGI SPORTÓW WODNYCH 2017
7-9 września 2018 - Giżycko nad jez. Kisajno -
http://targi.mazury.info.pl

Wrzesień 07, 2015, 00:09:17
Odpowiedź #35
 • **
 • Wiadomości: 82
  • Giżycko
  • Mazurskie Targi Sportów Wodnych
 • Akwen: WJM
Proponuję zakończyć wymianę zdań i proszę o więcej zdjęć i relacji.

Tu masz ok. 120 zdjęć z soboty:
http://mazury.info.pl/foto/15-09-05-mazurskie-targi-sportow-wodnych/

Reszta jeszcze w aparacie.  :)


My zaczynamy już przygotowania do kolejnych targów. Najbliższe targi, gdzie będzie można zobaczyć motorowodne nowości to BOATSHOW w Łodzi (http://boatshow.pl/), w dniach 20-22 listopada 2015, na które wszystkich już dziś zapraszamy. Będzie nas można spotkać osobiście na stoisku mazury.info.pl.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2015, 00:12:55 wysłana przez MTSW »
XI MAZURSKIE TARGI SPORTÓW WODNYCH 2017
7-9 września 2018 - Giżycko nad jez. Kisajno -
http://targi.mazury.info.pl

Wrzesień 07, 2015, 07:57:21
Odpowiedź #36
 • Gość
Dziękuje i gratuluję udanej imprezy. Życzę owocnych następnych z dużą ilością odwiedzających i wystawiających oczywiście tych rzetelnych.

Wrzesień 07, 2015, 15:00:59
Odpowiedź #37
 • **
 • Wiadomości: 82
  • Giżycko
  • Mazurskie Targi Sportów Wodnych
 • Akwen: WJM
Dziękuje i gratuluję udanej imprezy. Życzę owocnych następnych z dużą ilością odwiedzających i wystawiających oczywiście tych rzetelnych.

Dziękujemy za uznanie i obiecujemy dołożyć wszelkich starań, aby wszyscy z naszych przyszłorocznych Targów byli zadowoleni.
XI MAZURSKIE TARGI SPORTÓW WODNYCH 2017
7-9 września 2018 - Giżycko nad jez. Kisajno -
http://targi.mazury.info.pl

Wrzesień 07, 2015, 15:02:51
Odpowiedź #38
 • **
 • Wiadomości: 82
  • Giżycko
  • Mazurskie Targi Sportów Wodnych
 • Akwen: WJM
Podsumowanie targów:

88 wystawców z całej Polski uczestniczyło w dniach 4-6 września 2015 w ósmej edycji Mazurskich Targów Sportów Wodnych w Giżycku. Zaprezentowano ponad 150 jednostek pływających. Targi, w ciągu trzech dni odwiedziło ok.4000 osób z kraju i z zagranicy. Najliczniejszą grupę zagranicznych gości stanowili niemieccy przedstawiciele branży sportów wodnych, zainteresowani dystrybucją nowych polskich produktów na swoim rynku. Przyznano 12 nagród w następujących kategoriach:
 Nagroda główna w kategorii Jacht Żaglowy 2015 dla firmy Solina Yacht za jacht Solina 22
 Nagroda główna w kategorii Jacht Motorowy 2015 dla firmy Multiyachts za jacht Cranchi M44HT
 Nagroda główna w kategorii Houseboat 2015 dla firmy Northman za jacht Nexus 850
 Nagroda główna w kategorii Jacht Czarterowy 2015 dla firmy Antila Yachts za jacht Antila 33
 Nagroda główna w kategorii Jacht Sportowy 2015 dla firmy Sobusiak Yacht Yard za jacht Focus 750 Performance
 Nagroda główna w kategorii Innowacje 2015 dla firmy My Boat Stocznia Jachtowa za łódź My Boat 23 Solar
 Nagroda główna w kategorii Premiery 2015 dla firmy Shafran-Sail za dom na wodzie Aquaner
 Nagroda Specjalna 2015 dla firmy Plot Electronics za frezarkę CNC HAVOK
 Nagroda Publiczności w kategorii Jacht Żaglowy 2015 dla firmy Northman za jacht Maxus 33.1RS
 Nagroda Publiczności w kategorii Jacht Motorowy 2015 dla firmy Pegazus za łódź Pegazus 550
 Nagroda Publiczności w kategorii Houseboat 2015 dla firmy Shafran-Sail za dom na wodzie Aquaner
 Nagroda Specjalna Publiczności 2015 dla firmy Żaglownia Panaś Wśród głosujących rozlosowano atrakcyjne nagrody - vouchery na pobyt w hotelu Manor**** w Olsztynie, ufundowane przez portal mazury.info.pl oraz markowe zegarki żeglarskie Nautica, ufundowane przez Stanicę Wodną Stranda. Sponsorem upominków dla wystawców były firmy OTAF Adam Fabisiak (ogrzewanie jachtowe marki Eberspacher) oraz Nauta Nova i Deckmate (produkty do utrzymania jachtów w czystości). Na naszych targach dało się zaobserwować zmianę trendów w branży jachtowej. Zaczynają się pojawiać nowe konstrukcje o zacięciu sportowym - nowa konstrukcje tego typu to Focus 750 Performance, o ascetycznym wnętrzu i smukłym kadłubie przystosowanym do szybkiej żeglugi. Pokład jednostki pozbawiony wszelkich zbędnych, wystających elementów o które coś może się zaplątać podczas regatowej żeglugi (np. knagi schowane w pokład). Motorowym przedstawicielem jachtów sportowych była amerykańska konstrukcja Mastercraft - łódź motorowa o mocy 430KM zaprojektowana do wytwarzania wysokiej fali, z której można zjeżdżać. Nowy sport nazywa się Wakesurf i jego popularność rośnie. Zmieniają się również proporcje ilości jachtów żaglowych do jachtów motorowych z korzyścią dla tych ostatnich. Kiedyś na Mazurach dominowały wyłącznie jachty żaglowe, obecnie nawet przedstawiciele żeglarskich firm czarterowych okupowali stoiska z hausbotami. Coraz więcej tego typu łodzi będzie pojawiać się na szlaku Wielkich Jezior. W ślad za tymi zmianami powinna pójść modernizacja infrastruktury w portach (chodzi głównie o możliwość odbioru nieczystości z jachtów). Na naszych targach można było obejrzeć i zakupić przenośną maszynę przeznaczoną do tego celu. Koszt takiego urządzenia wynosi ok. 15 tys. zł. Tym, co odróżnia Mazurskie Targi od innych imprez w halach wystawienniczych jest możliwośc przetestowania łodzi w ich naturalnym środowisku, czyli na wodzie. Oprócz jachtów były również stoiska handlowe przedstawicieli branży - m.in. producentów osprzętu ze stali kwasoodpornej, chemii jachtowej, ogrzewania, elektroniki itp. Targi były połączone z posezonową giełdą jachtów, dlatego oprócz lśniących nowości można było kupić, bądź sprzedać sprzęt używany.


 Mazurskie Targi to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można na wodzie przetestować przed zakupem kilkaset jachtów i łodzi zarówno nowych jak i używanych. Oprócz jachtów prezentowanych bezpośrednio na Targach w okolicznych portach również oferowane są do sprzedaży jednostki poczarterowe.Kolejna edycja targów odbędzie się w dniach 2-4 września 2016r. Już od dziś przyjmujemy zgłoszenia do przyszłorocznej edycji.
http://targi.mazury.info.pl

XI MAZURSKIE TARGI SPORTÓW WODNYCH 2017
7-9 września 2018 - Giżycko nad jez. Kisajno -
http://targi.mazury.info.pl

Wrzesień 07, 2015, 18:55:36
Odpowiedź #39
 • ****
 • Wiadomości: 362
  • Giżycko
 • Akwen: WJM

Wrzesień 07, 2015, 23:07:50
Odpowiedź #40
 • **
 • Wiadomości: 82
  • Giżycko
  • Mazurskie Targi Sportów Wodnych
 • Akwen: WJM
DAN.Czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl?  :-\
XI MAZURSKIE TARGI SPORTÓW WODNYCH 2017
7-9 września 2018 - Giżycko nad jez. Kisajno -
http://targi.mazury.info.pl

Wrzesień 24, 2015, 15:42:50
Odpowiedź #41
 • **
 • Wiadomości: 30
  • Kwidzyn
  • PolandBoats
 • Akwen: Jeszcze nie pływam
:( :( A nas (PolandBoats) tam nie będzie :(

Nie przejmuj się. I tak mnie też nie będzie  ;)

Haha no to nie mam czego żałować!  :P
http://polandboats.com/
Największy katalog polskich producentów sprzętu wodnego.

Wrzesień 24, 2015, 15:50:51
Odpowiedź #42
 • **
 • Wiadomości: 30
  • Kwidzyn
  • PolandBoats
 • Akwen: Jeszcze nie pływam
Nie no, a serio to... do zobaczenia za roook!!!!  ;D
http://polandboats.com/
Największy katalog polskich producentów sprzętu wodnego.