Skocz do zawartości

Instrukcje obsługi, oznaczenia silników


musti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ziomala

Zgłoś się do ,,Majsterka" na marinie technicznej. Mają na stanie trochę maszynek tej f-my kupowanych u dealer'a. Jeżeli tam nie ma to już chyba tylko tłumacz zostaje.

Instrukcje oryginalne są tak napisane, że nawet przedszkolak łapie o co chodzi. W ,,japanese" może trochę gorzej ale te w języku ,,english" bezproblemowo  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zdejmij pokrywę i Ci się rozjaśni. jest gaźnik nie ma wtrysku. Nie ma gaźnika to albo brakuje albo jest na wtrysku. Podejrzewam, że taki mały motorek nie będzie na wtrysku. Jak będziesz miał Power Trim to już full wypass.

 

P.S. Mam nadzieję, że wiesz jak, mniej więcej, wygląda gaźnik  ;D

 

http://www.boats.net/parts/search/Tohatsu/Outboard/2011/MFS15C/INTAKE%20MANIFOLD%20%26%20FUEL%20PUMP/parts.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

66M - 1998 i później F15A 4-T stopa S

 

To jak wytłumaczyć że na silniku który  ma być Yamahą 2T 15KM  z 2006 r są dwie naklejki jedna z napisami

Yamaha F15 AMH

66M S 1XXXXXX

YAMAHA MOTOR CO.LTD

PAYS DORYGINE JAPAN

oraz druga  na której jest rok produkcji 2006 moc 11KW masa 36-38kg oraz 66M-80

teraz wiem że nic nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest silnik 2T czy 4T .

Z tabliczek wynika, że 4T.

 

AMH to pewnie biały ( made in China). Więc po części do Dealera bo Yama białych nie ma w ofercie. Chinole zrobią każdą ilość dla każdej spółki np. z EU( Yamaha france, Yamaha UK, Yamaha Nederland itd . Wykupili pewnie prawo do używania logo Yamy.

 

Jaki ma kapelusz?

4T http://www.boats.net/parts/search/Yamaha/Outboard/2006%20and%20Later%204-stroke/F15ESH/TOP%20COWLING/parts.html

 

2T http://www.boats.net/parts/search/Yamaha/Outboard/2006%20and%20Later%202-stroke/15MSH/TOP%20COWLING/parts.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
mam taki silnik, niestety bez żadnej tabliczki znamionowej czy innych oznaczeń - poza tym, ze Selva 6 km. potrafi go ktos zidentyfikować albo i podlinowac instrukcję?  dałbym tłustego plusiora na forum ;) Przez chwilę wydawało mi się, że to Selva DUE T, ale chyba w tej serii nie ma modelu o mocy 6 km

selva.jpg.a9457dd4f7823ad7deaaf2ac7520016a.jpg

selva2.jpg.ab1b3cd803ee4b66656f874d8f6dd829.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • musti zmienił(a) tytuł na Instrukcje obsługi, oznaczenia silników
  • musti przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...