Skocz do zawartości

Chorwacja - zbiór przepisów motorowodnych - dyskusja


Hrvat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z racji, że niektóre linki powygasały pozwolę sobie zapytać w nowym poście.

Na ile pozwala w Chorwacji patent sternika motorowodnego?

Chcę wynająć łódź o mocy 135KM - czy w związku z tym będę musiał mieć już patent sternika morskiego (tak jak w Polsce)?

Łódź ma niecałe 6m długości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ktos sie orientuje czy w pobliżu lub na Campie ZATON koło NIN  jest jakis kapitanat by wykupic winietke na skuter wodny ?

 

Najbliższa:

 

Lučka ispostava Privlaka

23233 Privlaka

Stjepana Radića 4

 

Tel. 023 366 641

Fax. 023 366 642

 

Lučka kapetanija Zadar

23000 Zadar

Liburnska obala 8

 

tel. 023 254 886

 

Tu masz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższa:

 

Lučka ispostava Privlaka

23233 Privlaka

Stjepana Radića 4

 

Tel.  023 366 641

Fax. 023 366 642

 

W wykazach ten kapitanat istnieje lecz w rzeczywistości go iuż nie ma o czym się przekonałem osobiście. Najbliżej i najpewniej jest w Zadarze. W Zadarze ciężko go znaleść bo jest to mały budyneczek przy końcu muru kamiennego pod dużymi drzewami. O0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co roku dylemat czy w Chorwacji potrzebuję licencję na holowanie czy nie. Na razie to pingolę. W Polsce nie pływam a w Cro ichniejszy patent pozwala holować co dusza zapragnie, więc po części korzystam z ich przepisów tyle że do tej pory o tym nie wiedzą. Mijałem się z patrolówkami wielokrotnie i nikt mnie nie niepokoił i mam nadzieję że tak zostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiek, też w Chorwacji wiele razy mijałem się w różnych sytuacjach z różnymi służbami na wodzie i co najwyżej się przyglądają ale jak się nic nie wywija to nie zatrzymują bez powodu. Na naszych wodach zatrzymują niestety bez powodu i bez podania przyczyny, co jest bezprawiem. I chociaż mam licencję to w Chorwacji jest ona nie wymagana i jak ciągałem kółko to nikt też mnie się nie czepiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W każdej większej miejscowości są nabrzeża portowe pełne wszelakich łódek gotowych do czarteru i tylko czekają na klienta. Najwięcej jest jednak chyba ribów. Ceny zaczynają się coś koło 100 juro za dzień w zależności od klasy i wielkości  C:-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś orientuje się jak wygląda sprawa czarteru własnej łodzi motorowej na Chorwacji? Jest w ogóle taka szansa? Ktoś już to może przerabiał?

 

Jeśli chcesz czarterować własny jacht osobom trzecim musisz mieć działalność w Cro.

 

http://www.zagle.com.pl/artykul/czytaj/chorwacja-black-charter,1733/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie "black charter" jesli łódka ma w papierach 10 osób ( spanie dla 6) to teoretycznie mógłbym czarterować w roku aż czterokrotnie: 3 razy dla 6 osób i 1 dla 5 bez informowania nikogo i płacenia żadnych podatków i to wszystko zgodnie z litera prawa. Ciekaw jestem jak jest w rzeczywistości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hrvat,

 

Jestes pewnie ze winieta jest calkowicie zniesiona ? na forum zeglarskim jakis czas temu ktos opublikowal informacje ze winiety faktycznie beda zniesiane ale na to miejsce pojawi sie "oplata" w takiej samej wysokosci jak do tej pory ...

 

Obecnie procedowane są zmiany i uzupełnienia Kodeksu Morskiego i odpowiednich aktów niższej rangi. To co obecnie możemy powiedzieć na pewno, że bandera chorwacka i krajów UE będą równoprawne. Jednak zapowiada się, że w roku bieżącym będą obowiązywały takie same zasady dotyczące opłat jak w roku ubiegłym (winieta dla łodzi pod banderami UE zostaje anulowana, ale zostaje wprowadzona opłata w takiej samej wysokości jak winieta). Więcej informacji i szczegóły będziemy mieli w ciągu miesiąca.

 

Należy jednak podkreślić, że od 1.7.2013 nie będzie już listy załogi i pasażerów dla łodzi pod banderą UE i te łodzie nie będą już miały ograniczenia liczby pasażerów na łodzi, jak to było do tej pory (maks. 2,3 x zarejestrowanych osób na łodzi).

Serdecznie pozdrawiamy

Bojan Baketa

Dyrektor

Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji

ul. Nowogrodzka 50

00-695 Warszawa

tel.: (+48 22) 828 51 93

fax: (+48 22) 828 51 90

info@chorwacja.home.pl

http://www.chorwacja.hr

 

 

Zweryfikuj to prosze jak sie da jeszcze raz - kolega jak byl w czerwcu to nawet sciagali oplaty od skuterow !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie jest to już winieta a rachunek za używanie łodzi na wodach CRO. Naklejki znane nam od lat zniesiono, listę załogi również. Co do kn to zapłaciłem mniej, niż rok temu poprzedni właściciel łodzi, odpowiednio 652 kn i 700 kn. Są to wartości dla łodzi 6,15 m. Ciekawostką jest to, że można opłacić rachunek na niekoniecznie rok, ja opłaciłem od 06.08.2013 do 08.09.2014, mając tym samym opłacony pobyt w przyszłym roku, pływając również w sierpniu.

Dane łodzi mają w kompach w kapitanacie i na łodziach patrolowych. Dzięki temu wystawienie rachunku w innym kapitanacie na tą samą łódź trwa 2 minuty, a Panowie w mundurach pływający w łodziach z granatowym paskiem po odczytaniu numerów wiedzą kto posiada krypę, do kiedy jest ubezpieczenie OC i do kiedy ważna jest opłata (wcześniejsza winieta).

Szukałem jakiś czas temu tej informacji ale nie znalazłem, więc przekazuję ją dalej - kupując łódź z ważną winietą/opłatą po przerejestrowaniu jej na siebie należy ponownie opłacić rachunek za korzystanie z wód Cro. Winieta/opłata jest w tym momencie nieważna. Wymagana jest zgodność danych w rachunku i dokumencie rejestracyjnym skorupy. Pzdr z Murteru  ^-^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

O nowych przepisachw Chorwacji były też artykuły w naszych czasopismach: tj. w Jachtingu i Żaglach. Chyba w przedostatnich numerach....

 

Przerwa

 

Podszedłem do półki i odszukałem:

"Jachting nr. 10/2013 artykuł pt: "Zmiany przepisów w Chorwacji dla armatorów i żeglarzy" (ze stanem na lipiec 2013..)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polecam do poczytania artykuł "30 pytań o Chorwację". Jest tam kilka istotnych informacji na temat pływania w tym roku po wodach Chorwacji.

http://www.speedyshare.com/d7mz4/MagazynWiatr-01-2014.pdf

potem kliknąć na górze strony - Download: MagazynWiatr 01 2014.pdf 14.51 MB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • musti zmienił(a) tytuł na Chorwacja - zbiór przepisów motorowodnych - dyskusja
  • musti podpiął/eła, podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...