Skocz do zawartości

Mercury Quicksilver 300 air-deck


powolny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze uważałem ,że własne doświadczenie jest lepsze od czyjegoś zdania i idąc tą drogą właśnie nabyłem drugiego "wentyla " ,jak w tytule  ;) . Próbowałem się czegoś dowiedzieć o plusach dodatnich i ujemnych pontonu z air-matą ,a że nie było tego za dużo ,kupiłem i podzielę się moimi spostrzeżeniami (oczywiście subiektywnymi ,ale zawsze szczerymi  :o) . Pierwsze co może ZSZOKOWAĆ ,to dupny napis na kartonie MERCURY QUICKSILVER MADE IN CHINA  :-\ :o ;) . To wiadomość dla tych ,którzy mają jeszcze nadzieję ,że jednak nie wszystko ... . Z tym osobiście nie mam problemów ,ponieważ jako ciekawy wszystkiego ,a nie "prezes " bawię się ich produktami praktycznie od zarania ( znaczy od kiedy zaczęli udostępniać doba "wyższe maluczkim  8) ). Jednak nie to mnie zaskoczyło ,a fakt ,że model który dostałem ,nie jest tym ,który był oferowany na stronie sprzedawcy . Troszkę ciulają klientów zamieszczając zdjęcia nowszego modelu ,a sprzedając (? ) ... inny . Ogólnie chodzi o brak mat antypoślizgowych na podłodze ,oraz ławeczki ( podobno pawęż też miała taka być ) wykonanej z jakiś kompozytów ,a jest ze sklejki . Jest jednak plus dodatni ,kiedy to po poskładaniu i napompowaniu całości ,bez większego trudu zarzuciłem go na plecy i mogłem iść i iść , oczywiście bez silnika  ;) . Podobne przenioski pontonu z ameliniową podłogą były , serio , dużo cięższe . Na razie tyle ,zdjęcia później ,jak i pierwsze wrażenia z wodowania. Niech tylko się ociepli  :P .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest dokładnie taki sam , i kupiony jest u sprzedawcy ( nie będę reklamował  ;) ) ,który ma ich w ofercie więcej . Po prostu pisałem tylko ,że tak to już jest  :o . Poza tym produkt można podrobić wszędzie ,ale nazwy nikt nie kopiuje . Jako ciekawostkę napiszę ,że po wyrzuceniu kartonu ,nigdzie nie jest już to napisane ,tabliczka ,certyfikat ,instrukcja ( przynajmniej ja nie znalazłem) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj udało się zwodować i wypróbować nowy nabytek  ;D . Musze przyznać ,że spełnia pokładane w nim nadzieje , okazało się ,że ponton z kilem troszkę inaczej (agresywniej ) skręca , ale kil też pochłania dosyć dużo energii  :o . Porównując do pływania moim pontonem bez kila , to ten płaski zakręca "driftując " ,a kilowy wcina się w wodę i łuk skrętu jest dużo mniejszy . Natomiast prędkości są porównywalne ,pomimo tego ,że płaski jest 20 kg cięższy i 30 cm dłuższy . Jeśli chodzi o stateczność ,tp płaski zdecydowanie mniej się "buja " . Jednak kil ,jako komora wypornościowa powoduje ,że ponton na falach częściej podpiera ,się na kilu i komorze bocznej ,co zwiększa bujanie ,ale nie jest to minus . Miałem też szczęście ,że w tym samym czasie ktoś próbował motorówkę i miałem okazję poskakać na kilwaterze  :D ,serio dużym . Także tutaj plus do kila ,no i może pompowanej podłogi , bo płaski przy takim skakaniu znacznie bardziej "walił " o wodę . Dużym i bardzo ważnym dodatkiem w Quicksilwerze są wklejone trójkąty między pawężą ,a balonem ,robią dobrą robotę ,zmniejszając chlapanie . Na razie tyle na gorąco plus kilka fotek ,kurna jak widzę co teraz jest za oknem ,to miałem wczoraj kupę szczęścia do pogody .

https://photos.app.goo.gl/oYi2wKhc92Gnx6zc6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem właśnie dwa dni na Międzybrodziu Bialsko- Żywieckim Poziom wody około metra powyżej normy ,wypływałem się mega ,z cumowaniem do ławki na plaży włącznie  :D :D :D . Kurna są dni dla ,których warto czekać (nawet w ciulate dni ) ,woda cieplutka ,ludzi mało ... RAJ  :P .

https://photos.app.goo.gl/avj7DrpwfEnaHJLT8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często są zadawane pytania jak z transportem i ile miejsca wszystko zajmuje . Będąc ostatnio popływać na Międzybrodziu ,postanowiłem pstryknąć kilka fotek ,jak to może wyglądać i jak to można poupychać . W tym konkretnym przypadku miałem więcej klamotów ,ponieważ byłem tam pod namiotem . Zmontowałem z tego taki krótki filmik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powolny

 

Pewnie kiedyś Ci się to znudzi , zmęczy , i zacznie zniechęcać. Szczególnie przy wypadach na kilka godzin. Wtedy przypomnij sobie te filmy. Przyczepka to jakiś dwu metrowy zwykły marketowy Neptun coś koło 1500 zeta. Reszta to dwie deski tarasowe i jakieś rolki. Komfort dla niewielkiego gumiaka jest ogromny.  Nie namawiam jedynie sugeruję.

 

 

I tu od minuty 11.30

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś może się znudzi  :o . Byle nie całe pływanie  ??? . Przyczepkę mam i żaden problem byłby wozić wszystko na niej ,jednak wszędzie mam daleko . Jak jadę nad wodę ,to od min. 50 ,do hoho km . przeważnie są to wypady całodniowe ,lub kilkudniowe i tylko pływanie i zabawa na wodzie . Tak jak pisałem wstawiam króciutką relację ile miejsca trzeba mieć ( w domu również ) na przechowanie sprzętu . Co do rozkładania i składania ,to masz rację ,że troszkę czasu i wysiłku trzeba w to włożyć , traktuję to jako trening przed jeszcze większym wysiłkiem ,już na wodzie  :D . Odkąd kupiłem sobie piankę pływacką i drabinkę do pontonu ,to częściej jestem za burtą niż w środku  :o . Skakanie do wody i gramolenie się do gumamka ,też wymaga sporo wysiłku ,ale na razie jest fun .

 

https://photos.app.goo.gl/4sowY41vwD3raDCH6

To okrągłe to nie UFO ,tylko pstryknąłem fotkę w kuchni z filmiku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepkę mam

 

To nie ma dalej o czym gadać bo resztę znasz.

 

To okrągłe to nie UFO ,tylko pstryknąłem fotkę w kuchni z filmiku .

 

Vlc media player > zakładka obraz > wykonaj zrzut ekranu > i zapisuje stop-klatkę na kompie gdzie tam ustawisz w opcjach programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sezon , ten rekreacyjny kończy się nieubłaganie  >:( . Można wprawdzie jeszcze pływać rekreacyjnie ,ale z przyjemnością ma to już niewiele wspólnego , no chyba że ktoś lubi chłodek od wody . Tak naszło mnie już na wspominki i zacznę od najlepszych chwil może przybliżą wiosnę  :-\.

kzZ4zLRl-8wOHEHMIAuKLf00pqbKdjAuFS7kB00xcEfui_Er8Jr9KpKfQtmfRfbj8HY9Apy3uS6WN__S7J8N14oqI1h1hPW7hfRSefboWXGMvNQqPiNiAsVhfJfVkxMzyxX1mL1rUFbGrMJLZXC7LjduX_Z_3jrB4fGSOchEgvC2JX3YFK648vFQy3_DkP7295G7LkJJVA6A_zpa-m9TWkuz-fNiswfSnzAWya_abc39mezAR8zqkCdv0ZR6r4gmmpVRVunopLhGvAdh_-qI9ycTLqdtd9EWzezXTuQ59TNlGe6vK-RCeOJaK-jLckrRsU18lqSrBNbgmlPZyhx6avbjiNzGWuZiDZicBYEyGf0h2pjddN3EAMDny7gHv70ccuyjgz_F16Tg6lVS9PEkTmpNBnWRWrBXheaTmgQ3EyEVURThRUzozyFHVeJZJrXC9TDxt9ITg0aNuzaAOR83StGllDwtmftSTS05lCD2AXIqUN0IlTqtUqNtUFwzEM07YHCUsvexVzrTVdCEfrGRDuE1W5RK5pFefruz7VrNlAubXBnj0ZdxktpdEk26dP_oRfVXUYN7CW4M8-DCO4rWT0ZWRa1tXNkmJ0wWTZXbIpHQSeoqTHfDPeL6CW3k9tJO9QUqY51RhLNKKPuMUwzIYvxRb0l5Ct6ySi7SvhM8JpJfe5V3hFOjIPBBEke1-4eo3nFLkoTx-PVrFi5AfeZKpiO6=w1183-h665-no?authuser=0

Nie wiedzieć dlaczego nie mierzy prędkości ?

No i chillout

7QgkG1qksm9qPM87QFYWIVVTZFQaO6xtXqiFtNZSqYyweb-UdZtTIQucPgYGVzYDaB7Q_PrkhzthB_tHPgJ6X_sLYhSGmN2WnXQWW08yR19cNzEyrPKTcMgrR1kTQs-rn_281_9JWGnfdDg0Ve2O5Ug6iJdjVIrkIdcFwLooJRK4chkTvMC5mUBcxDJHtmogj4dFPO4UxibDB6Pz3lmCLIylPdA4Ms0VkhzBji3b7CB9cPJ5GAjQM5tX3pFQoJ7W9xB8poksj8PhVLFMwFidNcAJ9_L9Ke0bxxTDwORwdBE8U6l1GgvDMd1Pb9KYERqbPtmyfI3_a3deHh5vXOyc2UFIK92bbZ46t6O0snMMUIUCXkQU8OpkSmmVH2ZUZ5wNk2VIjN-lZEaLUF_5zaLQrAiZOXHCL8C-cNqPUEWMiqozueFISeu7vpuPF3w2GGIchDtvgPPLGiR96nPB4Nh-dZIHtiGOUXNt-HmtqCHBWysjh20OximCPJpwMK4q6ijJbFk7nzDHhClepyjnaIZ6cUbuxkCT8wC_a7xhUDEDlbBbkrSBM8mmRNsUsLWyREdKp1QXpDvokgwjGUcopcnAFog2d_pXFTduEBFjul-KbrPHVPH-HgWguRpgffIa2ViMWmjPKSyq9oPhBVIX9r3tjWaVXaBSITZ8zyvUgUTdQFnw1u2paGjX39Wn6Mhkp0ME0ij8ZkSqpV8I7H4wXn3PpOeK=w1183-h665-k-no?authuser=0

https://photos.app.goo.gl/C7KRtyMu7StF5umc8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem mały album z fotkami i filmikiem z mojego wypadu nad Bałtyk . Tak serio do teraz nie wiem czy można rzeczywiście pływać po nim pontonem na legalu czy nie ? W każdym razie byłem ,przeżyłem i przewróciło to doświadczenie mojego dotychczasowe pływania na inny ,całkiem nowy poziom . To jest coś niesamowitego ,jak zależysz tylko od siebie i każda twoja decyzja ,a wyzwania są z częstotliwością fal, może mieć "różne " skutki ,a poradzenie sobie z nimi znowu zależy tylko od ciebie . Oczywiście im większa łódź tym wyzwania mogą być większe ,ale i fale muszą rosnąć proporcjonalnie  ;) . Muszę już powoli rozpocząć przygotowania do przyszłorocznego sezonu ,bo mnie wciągnęło  :) . Wstawiam linka do albumu ,bo nie wiem dlaczego foty są raz widoczne ,a dla innych nie ? Jeszcze jedno ,na morzu spotkałem i "Zawiszę Czarnego " i łajbę z niedawno emitowanego reportażu o ... był płetwonurek na pokładzie .

https://photos.app.goo.gl/9ZijPsuz6zJPUgYQ9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Obecnie pływam pontonikiem 320 z pompowanym kilem i podłogą ALU z silniczkiem Yamaha 9,9

Myślę o zmianie na pompowaną podłogę i moją uwagę zaabsorbowały dwa Honda T32 - IE3  i Mercury 320.

Możecie coś powiedzieć o tych pontonikach?

Pozdrawiam  Marian 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata jest dobra jak samemu chcę popływać ,siedząc na niej ,lub na ławeczce . Niestety stanie ,jest (wg mnie ) średnim pomysłem ,bo nie dosyć ,że jednak się ugina ,to jeszcze jest śliska jak mokra. Wstawianie alu podłogi do mojego pontonu 330 troszkę siły wymaga ,ale później mogę na niej siedzieć w fotelu turystycznym ,a że jest bez kila ,to jest stabilny nawet w szybkich (jak na 6hp  ;)) zakrętach . Natomiast mata fajna ,bo całość zwijam i gotowe ,ale transportować muszę też całość ,która jest znacznie cięższa niż osobno guma ,a osobno podłoga  :-\ . Jak ze wszystkim bilans jest zawsze jakąś wypadkową . Pomimo że nie żałuję zakupu ,to myślałem ,że będzie łatwiej  :( .Jeszcze to pompowanie 5-ciu komór w tym dwie mocniej bez aku trwało by wieczność .No i trzeba mieć mocniejszą pompkę . Skrzynka "bosmańska" ze szpejem też stabilniej stoi na twardej podłodze . Natomiast wielu ludzi tutaj łowi ryby ,to mata raczej  ::) była by porażką . Są to jednak tylko moje własne odczucia i nie muszą być absolutnie brane za pewniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  Dzięki za rzeczową  podpowiedź.  Ponieważ nie wędkuję i nie zamierzam skłaniam się do maty i tak przyglądam się Homwave t32 i mercury.  Zastanawiam się czy ten skos w podłodze Homwave jest duży i uciążliwy? bo 38 kg w całości to i tak mniej niż mój pro marine bez podłogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozazdrościć bo teraz to już raczej trzeba poczekać do lata. I już nie mogę się doczekać bo kupiłem tą zabawkę.

Widzę na filmiku, że masz na pokładzie jakieś kółka slipowe i moje pytanie mocujesz je do pawęży i czy wierciłeć ewentualnie w desce czy masz jakiś inny patent  Pozdrawiam  Marian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że mam dwa pontony ,a wiercenie w pawęży niespecjalnie mi pasiło wykumałem i wykonałem takie podwozie uniwersalne .Pasuje do obu ,a na pewno i do wielu innych modeli . Plusem jest możliwość wyważenia zestawu poprzez przesunięcie podwozia i nawet z silnikiem i całym szpejem przeciągnąłem ponton przez sypki plażowy piach .Całość jest dociągnięta taśmą transportową go pontonu .Pierwszy dzień pływałem z podwoziem ,a na drugi odniosłem je do "bazy" .normalnie to zostawiam w marinie na brzegu ,ale nad morzem się obawiałem pomysłów plażowiczów ;) .

https://photos.app.goo.gl/ktAGG4ww9LjX9UW38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po zeszłorocznej przygodzie na Bałtyku chciałem nabyć kamerkę ,która wyeliminuje efekt "trzepaczki" na falach . Kupiłem GP 10 i teraz jestem znowu nad morzem ale niestety bez pontonu ,a szkoda bo Bałtyk ciepły jak chyba nigdy w maju . Jednak wziąłem kamerkę i zrobiłem pływadło z odbijaczy ,żeby zobaczyć efekt . No i zobaczcie jak stabilizacja ,cyfrowa (nie gimbal) radzi sobie na falach

https://photos.app.goo.gl/vaTTFS8wLsEd1BEH9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...