Skocz do zawartości

Naklejki z numerami rej i nazwą skutera.....gdzie naklejać ?


Mik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To że naklejki z nr rejestracyjnym skutera musi być na burtach i musi mieć minimum 5cm wysokości to wiem ale podobno też trzeba nakleić nazwę wybraną skutera wodnego przy rejestracji i portu macierzystego. Szukam tylko rozporządzenie które to określa i miejsca gdzie trzeba nakleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawie tego nie ma bo sam ostatnio tego z ciekawosci szukałem.Jest cos takiego jak zalecenie co do oznakowałania Urzędu morskiego w bodajże Gdyni.Ale nie wiem czy dotyczy tej nowej ustawy.Następnym razem zapytaj tego policjanta żeby się podparł jakąś ustawą bo on może chcieć ale musi się opierać na ustawie.Mój skuter nazywa się Yamaha i taka nazwa jest juz naklejona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć  :). To zależy czy masz jednostkę zarejestrowaną jako śródlądową (Ś) czy morską (M). Jeśli zadeklarujesz, że będziesz eksploatował jednostkę na wodach śródlądowych i na wodach morskich, jacht będzie zarejestrowany jako jacht morski. W tym przypadku będziesz podciągnięty pod ustawę z dnia 18 września 2001 roku zwaną dalej kodeksem morskim (Dz. U. 2001 Nr 138 poz. 1545), a tam w Art.12. interesuje Ciebie §1 i § 2a.

 

§1. Statek  opolskiej przynależności oznacza się nazwą na dziobie, zkażdej burty ina rufie. Pod nazwą na rufie powinna być uwidoczniona nazwa portu macierzystego statku.

 

§ 2a. Pod nazwą na rufie statku morskiego używanego do celów sportowych lub rekreacyjnych o długości do 24 m powinny być uwidocznione numer rejestracyjny, o ile  został  nadany,  i  nazwa  portu  macierzystego  statku.  Nazwa  statku  morskiego używanego  do  celów  sportowych  lub  rekreacyjnych  o  długości  do24  m, rejestrowanego na podstawie ustawy z dnia 12 kwietnia 2018 r. o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m (Dz. U. poz. 1137), nie podlega zatwierdzeniu.

 

Takie informacje udało mi się znaleźć. Polecam również Przewodnik dla żeglarzy i armatorów jachtów, tam dużo jest ciekawych tematów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest w starych rejestracjach a nie mogę żadnego info znaleźć jak jest w nowym systemie rejestracji

 

Tutaj system rejestracji nie ma nic do rzeczy. Na tylnej stronie nowego dokumentu rejestracyjnego reja masz pole a5. i tam jest albo litera Ś (śródlądowa) albo M (morska). Jeśli masz M tak jak ja to znaczy, że masz skuter zarejestrowany jako jednostkę morską lub morską i śródlądową. Jeśli Ś to tylko z przeznaczanie do użytku na śródlądziu. Tutaj mam jeszcze takie info. z reja dotyczące pola a4. czyli portu macierzystego: Dla jachtu morskiego musi to być jeden z polskich portów morskich. Dla jednostek pływających eksploatowanych wyłącznie na wodach śródlądowych właściciel może wskazać jako port macierzysty dowolną miejscowość w Polsce.

Koło się zamyka w przypadku jednostki morskiej - obowiązuje Cię kodeks morski. Jeśli się mylę (a raczej nie) to proszę kolegów o wyprowadzenie mnie z błędu  :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odgrzeję temat - nie mogę się doszukać w nowej ustawie (tekst jednolity) kwestii oznakowania łodzi, a w szczególności skutera numerem rejestracyjnym. Nie ma już słynnego paragrafu z wymogiem min. 10cm wysokości numeru rej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...