Skocz do zawartości

Propozycja zlotu motorowodniaków-> gdzie? kiedy? planing :)


Rekomendowane odpowiedzi

Związku iż z 7emka mamy zamiar się wybrać gdzieś w przyszłym roku... Popływać po innych wodach niż "nasze" 

[glow=red,2,300]mamy propozycje zorganizowania spotkania.... np :[/glow]

 

- zalew szczeciński (dożo tam forumowych motorowodniaków)

- slesin ( dobra baza noclegowa... tanio i miło , środkowa Polska)

- mazury myślę ze odpadają związku z odległością

- inne?

 

może by się zebrać w jakimś terminie :) i zrobić grilowanko wraz z pływaniem wraz z drineczkiem czy piwkiem w celu poznania mordeczek kolegów z forum... zima dobry czas na przemyślenia:)

 

proponuje składać propozycje... oraz zrobić ankietę i brać się do organizacji :)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie w przyszłym roku będzie mega impreza - finał regat Tall Ships Races. Mieliśmy taką imprezę parę lat temu i ściągnęło to wodniaków z całej Polski. Widziałem łodzie motorowe z nawet odległych rejonów kraju. Na trasie mijałem auta z łodziami na przyczepach, a było co oglądać.

Można by to wydarzenie połączyć ze zlotem motorowodnym - nas jest tu kilkunastu, bez problemu dołączą koledzy z lubuskiego, Poznania czy z okolic nadmorskich...

 

Finał regat TSR odbędzie się w dniach 3-6 sierpnia 2013; ma być ponad 120 dużych żaglowców z całego świata, koncerty, fajerwerki itp.

 

A tak bylo w 2007 roku.

 

http://i1.fmix.pl/fmi2708/65766b41002511ed505451e9

 

http://i1.fmix.pl/fmi389/ef5e1f8f0011c0e3505451e0

 

http://i1.fmix.pl/fmi2884/33bec9490006faed505451ef

 

http://i1.fmix.pl/fmi1598/cf788c2b0026eb88505451f6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie regaty to nie ma jak zacumować, albo przynajmniej w fajnym miejscu.. Bardziej myślę o zlocie gdzieś w okolicy, aby armadą można odwiedzić teren finału TSR.

Podobno do tego czasu mają być pomosty nowej mariny, ale raczej zajmą je uczestnicy regat bądź osoby towarzyszące.

Jeszcze jeden minus to most pontonowy, który przecina Odrę, a właśnie za tym mostem są bulwary przeznaczone dla nas..

 

To nie Poznań, więc nie ma zwyczaju podnoszenia cen w czasie imprez...choć ręki nie dam... ::)

 

myślę ze to dobra okazja do za promowania forum ...

 

Ja mam w planach naklejki na całą długość łodzi  :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to będzie propozycja na jakiś zlot,  bardziej informacyjnie piszę...  22 września odbędzie się Wielkopolskie Motorowodne Zakończenie Sezonu 2012 w Czerwonaku k/Poznania. Byliśmy w zeszłym roku i tak bardzo nam się spodobało, że w tym roku też jedziemy jednak jako 100% uczestnicy z własnym sprzętem ;) Kto chętny może sobie ściągnąć wszelkie info:

http://www.google.pl/#hl=pl&sclient=psy-ab&q=wielkopolskie+motorowodne+zako%C5%84czenie+sezonu+2012&oq=wielkopolskie+motorowodne+zako%C5%84czenie+sezonu+2012&gs_l=serp.3...13670.19329.8.20026.17.12.0.0.0.10.1301.6419.2-5j1j1j0j1j3.11.0...0.0...1c.1.qlwLnivu9BI&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=c16876fdb8fbe540&biw=1280&bih=685

 

tu film z poprzedniego roku. Gdzieś tam przewija się moja twarz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termin był by super - ale tłum będzie taki na wodzie że urwanie głowy, ... Będzie masakra!!

 

popieram to jakieś szaleństwo !!! pchać się w taką imprezę.... ze swoim zlotem 

 

to zaprzecza nawet idei zlotu, byłem na zlotach różnych ale czegoś takiego się nie robi, jak byłem na zlocie aut amerykańskich to nie pchamy się w inny masowy zlot.

 

ja na to się nie wybieram bo to się nie uda !!! szkoda mego czasu, jak zechce żaglowce pooglądać to sobie specjalnie na  pojadę, pełno ludzi, brak większych wolnych miejsc, gdzieś się spotkamy, potem Ten pojedzie do swego hotelu, Tamten musi wracać, Inny ma nocleg 15km stąd bo miejsc nie było, gdzie ognicho ? , piwko ?, fajna spójna atmosfera, każdy sobie rzepkę skrobie ? a gdzie tu pływać ?między tymi żaglowcami, czy tam dalej ?, to jakieś nieporozumienie ! 

 

a nie lepiej sobie zrobić forumowy zlot, zaproponować z 5 miejsc na zasadzie ankiety/głosowania, opisać każde z miejsc. ewentualnie fotki miejsc, cennik.

 

ja mogę zaproponować np.

 

Zalew Zegrzyński, plaża Wieliszew, prawie centrum Polski

czas: LATO

od Piątku/Soboty do Niedzieli wieczorem

namioty(pole jest darmowe), noclegi w pokoju z łazienką ok. 100zł pokój. Dostępna stacja benzynowa marine.   

slipowanie ok. 40zł komplet we 2 strony, ale można się dogadać z kimś i zrobić jakąś stawkę mniejszą hurtowo, np. 20zł.

 

http://aktywnelegionowo.pl/images/4wykp-dsc2476nieporefs.jpg

 

przykładowy Plan Zlotu

- zjazd uczestników od Piątku wieczór do Sobota 11:00, rozbijamy namioty, wodujemy sprzęt, grill, piątkowi noclegują, itd... będzie wesoło

SOBOTA

- 12.00 oficjalne powitanie, prezentujemy krótko siebie, sprzęt,

- 13.00 grill w swoich grupach/rodzinach itd... zjeść coś na szybko, ogarnąć się. 

- 14.00 na wodę, będą narty, wakeboard i jak dobra pogoda to latanie parasailem, może jakiś konkursik zrobimy na 

  wodzie albo parę konkursów (może czegoś zbieranie z wody, coś prostego dające szanse każdemu), może jakaś gra plażowa?, może konkurs miss zlotu  8)

- 20:00 duże wspólne ognisko, kiełbaski, piwo, gorzałka i wzmacniamy więzi

NIEDZIELA

- 10:00 wspólne pływanie, znowu jakiś konkurs, itd.....

- 17:00 pożegnanie oficjalne, część zbiera się i odjeżdża, cześć ma jeszcze urlop i zostaje na dłużej, bo po co wracać jak jest fajnie.

 

 

ja ze swojej strony, jako że nie musiałbym daleko dojeżdżać, mogę pomóc w organizacji

- dogadać się ze slipem

- jeśli będzie jakaś składka wpisowa na zlot, to mogę kupić kiełbachy w MAKRO, zorganizować drewno na ognisko,  zamówić jakiś tani baner zlotu na Allegro, czy dodatkowo dla chętnych naklejki... itd....   

- użyczyć dla chętnych nart wodnych czy parasailu

 

Warto podumać o jakiejś nawet niedużej składce wpisowej wtedy będziemy wiedzieli, ilu mamy konkretnych chętnych, można to też lepiej zorganizować, kupić kiełbachę, drewno na ognisko, a nie niszczyć pobliski nieduży lasek, jakąś kupić symboliczną nagroda za wygrane zawody, piszę tu o jakiejś składce typu 15zł osoba dorosła, 7zł dziecko, a nie po 200zł.

 

a może znajdzie się jakiś diler/producent sprzętu to za reklamę i pokaż swego sprzętu zrobi na lekki sponsoring to obędzie się bez składkowo, lub kupi jakieś małe proporczyki dla zwycięzców konkursów/   

 

dodatkowo chętni na sprzedaż swego prywatnego sprzętu lub na kupno będą mogli sobie obejrzeć, porozmawiać, przetestować, można będzie zrobić na forum oferty i obejrzenie na zlocie.... 

 

można prawie przez rok dobrze dopracować plan organizacji i wybrać miejsce...

 

ma być tanio, fajnie i rodzinnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że miałem przyjemność organizować zlot żaglowców w 2007roku w szczecinie - znam temat od podszewki.

http://szczecin2007.pl/regaty2007/chapter_42186.asp?soid=9CA0156F37EE43BAA5AEE3FA7EF145FC&chapterdest=42008

 

I ze smutkiem powiem, ze miasto jako organizator, nie jest przygotowany na "miejscowych lub krajowych" wodniaków. Bo Ci nigdy nie wypełniają kart zgłoszeniowych, trudno więc ich liczbę przewidzieć w jakikolwiek sposób. Co za tym idzie (smutne) że nigdy dla nich nie ma miejsc ani do cumowania, ani do zaopatrzenia w ewentualny prąd, wodę odbiór nieczystości itd. Myślę że kto głodny żaglowców przypłynie i wtedy jako szczecińscy wodniacy możemy przyjąć naszych forumowych kolegów na naszych przystaniach. lub nawet umówić się z kosami i siekierami i przygotować dla nich jakieś miejsce na naszych wodach by mogli spokojnie rozbić namioty i przenocować. Ale nir traktujmy tego jako zlotu.

 

A jeśli chodzi o zlot - to z doświadczenia z forum OFFroadowego wiem że trudno się skrzyknąć ludziom z całej polski, bo albo termin nie pasi, albo miejsce itd, a z łodziami jest jeszcze problem transportu, wodowania i mnożenia kosztów.

 

Zaproponował bym może inny sprawdzony sposób - mianowicie, że wyznaczamy 3 miejsca i jeden termin. Np:

1. wodniacy w zlewni odry wyznaczają jedno miejsce pasujące i będące kompromisem dla nich.

2 wodniacy w zlewni Wisły również wyznaczają miejsce pasujące i będące kompromisem dla nich właśnie i np

3 wodniacy z jezior mazurskich wyznaczają sobie miejsce

4 i jeszcze kolejne grupy które w danym obszarze mogą się zebrać i wspólnie wybrać jakiś akwen

 

w ten sposób możemy zrobić zajęcia w podgrupach i zapoczątkować seryjne zloty, można też spróbować (w dobie techniki bezprzewodowego internetu) połączyć się wspólnie np na skype lub innej platformie komunikacji.

 

Wydaje mi się to najbardziej realne i sprawdzone wśród moich znajomych Offroadowców - którzy właśnie w ten sposób się łączą.

 

Pozostaje jeszcze tzw zlot gwiaździsty - czyli wybieramy akwen będący mniej więcej pośrodku terutorium polski i kto może ten łajbę na plecy i leci, ale wydaje mi się że wielu będzie za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin zlotu połączony z TSR zaproponowałem dlatego, że jest sztywny i może być dodatkową zachętą dla mobilnych kolegów, którzy mogą dojechać z głębi kraju.

 

Na tym forum staram się nie używać formy "zlot". Na poprzednim forum rzuciłem taki temat i odzew był znikomy... Jak wspomniał Bartek, a to termin nie pasuje, a to miejsce, itp...

 

Oczywiście najlepiej spotkać się w kameralnym gronie w spokojnym miejscu - jestem jak najbardziej za, ale mnie ogranicza akwen - muszę tam dopłynąć...

Jak wspomniałem wcześniej wielu z naszego regionu nie jest mobilnych i nie mamy możliwości transportu łodzi w inny rejon kraju. Dlatego też proponuję nasz akwen, bo jest nas tu najwięcej, a wielu kolegów z głębi kraju z przyczyn brakowodowych mają łodzie na przyczepach i są bardziej mobilni.

 

Można takie spotkanie zrobić w wersji ekonomicznej - namioty (Betonowiec, Gąsierzyno) albo lepszej (Kamień Pomorski, Świnoujście) wszystko zależy od naszych wspólnych ustaleń.

Podoba mi się propozycja zabaw, konkursów, czy nawet wyścigów ( w stylu Pokerrun aby Lewar nie miał forów) - byłyby to dodatkowe atrakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

  a gdzie tu pływać ?między tymi żaglowcami, czy tam dalej ?, to jakieś nieporozumienie !  ....

 

 

 

Zalew Zegrzyński, plaża Wieliszew, prawie centrum Polski .......

 

 

 

 

 

 

Witam,

Chciałbym dodac kilka uwag do planu kolegi odnośnie imprezy nad ZZ .

 

1. Miejsca do pływania w okolicy Szczecina nie brakuje. Własnie " nieporozumieniem" jest porównywanie wielkość akwenów zalewu Zegrzyńskiego  do ujścia Odry w okolicach Szczecina.

2. Trudno powiedzieć gdzie znajduje się wodniackie centrum Polski. Ale napewno jest ono daleko od ZZ i od Warszawy.

3.Zalew Zegrzyński ostatnimi laty to najbardziej zatłoczony akwen w centralnej Polsce , z najbardziej zanieczyszczoną wodą ,  spływającymi Narwią zdechłymi rybami./chyba ze dwa lata temu  przejście wzdłuż brzegu ze względu na smród

  rozkładających się ryb bylo niemożliwe/

4.Moim zdaniem jest to nieodpowiednie miejsce na organizowanie imprez wypoczynkowych nad wodą, a już zlotów regionalnych napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........nawet umówić się z kosami i siekierami  ........ale nie traktujmy tego jako zlotu.

 

 

 

Witam,

Po Wiśle w okolicy Płocka pływa należący do KZGW statek inspekcyjny  T.Kościuszko, :) .

Myślę że również powinien przybyć na to spotkanie.

 

P.S. A tak na serio idea tego spotkania w Szczecinie przy okazji TSR jest świetna.O ile czas pozwoli to napewno przypłynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea zlotu/spotkania jest bardzo fajna ale niestety smutno podejrzewam, że dla wielu osób to zbyt duża wyprawa jechać z łodzią na przyczepie przez pół Polski.... Dużo realniejszym pomysłem wydaje mi się zrobienie w podobnym terminie kilku zlotów lokalnych (od czegoś trzeba zacząć) i jak ludzie podłąpią klimat i wszystko się uda to będzie łatwiej zrobić coś wspólnego dla wszystkich powiedzmy za rok/dwa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea zlotu/spotkania jest bardzo fajna ale niestety smutno podejrzewam, że dla wielu osób to zbyt duża wyprawa jechać z łodzią na przyczepie przez pół Polski.... 

 

Czemu na przyczepie ?

Ja płynę Odrą z Nowej Soli, to około 400km w jedną stronę do Szczecina.

Tylko potrzebuję na to ponad dobę gdyż moja krypa nie jest za szybka.

Koszty paliwa też nie są powalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Tall Ship Races będę łódką w Szczecinie niezależnie od tego czy będzie forumowy zlot czy nie . Jestem pewien że do takiej imprezy , takie samo podejście będzie miało jeszcze co najmniej kilka koleżanek i kolegów z poza okolic Zalewu Szczecińskiego , że o autochtonach nie wspomnę . Nawet jeśli nie nazwiemy tego zlotem a spotkaniem to przednie spędzimy czas a zabawa będzie na medal . Nic tylko planować parę dni wolnego i dołączać ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem za Kamieniem Pomorskim jeśli termin przypasi a myślę że tak .Możemy popłynąć np. do Wolina całym kordonem jeśli Bałtyk kaprysi to na zalewie zawsze spokojnie i zawsze coś można wymodzić . Pogadamy z Kamieńską mariną plac na wielki ogień mają a może i jakiś gramofon załatwią i zrobimy fajne party kolega @mikijet ma tam znajomości a i ja coś niecoś tam znam  8). Sprzętem staniemy w ładnej marinie i ogólnie wszystko na cywilizowanego a co niech ludzie widzą  :P i co wy na to tylko nie gadajcie że mam po drodze i namawiam  >:D :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, powiedziałeś gdzie ale nie powiedziałeś kiedy bo gdyby podczas tych Regat to jednak lepiej było by bliżej Szczecina i coś tam zobaczyć. Jeżeli w innym terminie to oczywiście, że Kamień jest świetny z powodu możliwości popływania nawet w gorszej pogodzie. W tym sezonie zresztą taki nasz mały złot tam się odbył a była też imprezka z szantowaniem  ;) C:-).

P.s. - w Kamieniu można się wygodnie zeslipować i w hangarze przechować przyczepę, a wszystko to za grosze co przetestowałem dzięki Mikiemu osobiście  ::).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł z regionalnymi spotkaniami .

podoba mi się pomysł aby nie robić tego w czasie zlotu żaglowców w Szczecinie-byłam na poprzednim i wiem co się działo ,

podoba mi się też propozycja żeby nie łączyć tej imprezy z naszym zlotem,

podoba mi się propozycja aby na zlot żaglowców w przyszłym roku do Szczecina przypłynęło jak najwięcej forumowiczów bo wiem ,że to będzie wspaniałe przeżycie(widok jachtów pod żaglami gdy witaliśmy ich na zalewie mam przed oczami do dzisiaj)

Od razu też zgłaszam chęć i możliwość zaopiekowania się kilkoma załogami forumowiczów w tym oczywiście Twojej Grzesiu :)

 

pozdrawiam : pasjonatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od razu też zgłaszam chęć i możliwość zaopiekowania się kilkoma załogami forumowiczów w tym oczywiście Twojej Grzesiu :)

 

pozdrawiam : pasjonatka

 

cyt. Lewarku ,mój w rękach coraz słabszy,może nie utrzymać ;)

 

To dlatego zapraszasz znajome załogi? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...