Skocz do zawartości

Likwidacja Portu Nieporęt


docent1773
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Super miejsce!!!!

 

Port Jachtowy pozostanie, tylko, że obok powstanie jakiś hotel albo inne centrum wypoczynkowe.

Niestety lobby finansistów ma przewagę nad maluczkimi.

A i gratyfikacje dla "gminnych" z pewnością mają na takie dictum wpływ  :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tup.com.pl/strona.php?grupa= ... e_nieporet

15 listopada wygasła 3-letnia umowa dzierżawy między Gminą Nieporęt, a powyższą spółką. – W odpowiedzi na zapytanie z dnia 5 listopada 2012 r., gmina informuje, że warunki umowy dzierżawy pomiędzy Gminą Nieporęt, a spółką Port Yachtowy Nieporęt, są w trakcie negocjacji, ostateczna umowa dzierżawy nie została jeszcze zawarta – powiadomił redakcję UG Nieporęt w dniu 13 listopada. Domniemywamy jednak, że taka umowa zostanie przedłużona. Po pierwsze dlatego, że tamtejsi radni zgodzili się na roczne przedłużenie dzierżawy tej spółce. Po drugie zapowiadał to m.in. wójt Sławomir Mazur na sesji nieporęckich radnych w dniu 29 października. – Jestem po trudnych negocjacjach z portem w Nieporęcie. Wydaje mi się, że ustaliłem dobre, z punktu widzenia gminy, warunki dzierżawy. Miesięczny czynsz ma wzrosnąć do ponad 10 tys. zł – sygnalizował wójt. Do tej pory, za miesięczną dzierżawę spółka płaciła ok. 5 tys. zł brutto. Również Robert Moritz, Prezes Zarządu Tup S.A., giełdowej spółki, która w 2007r. nabyła wszystkie udziały w Porcie Yachtowym Nieporęt, potwierdza negocjacje z gminą w sprawie rocznego przedłużenia dzierżawy gruntu, planowane –podwyżkę czynszu do kwoty ok. 10 tys. zł. oraz wyłączenie z dzierżawy budynku Tawerny. Jednocześnie informuje, że tegoroczną propozycję gminy traktuje jak wilczy bilet. – Kiedy podpisywaliśmy 3-letnie umowy dzierżawy, wchodząc na teren portu, liczyliśmy, że w przyszłości te umowy staną się np. 20-letnie lub będziemy mogli kupić od gminy ten grunt. Wielokrotnie zresztą z takimi prośbami zwracaliśmy się do gminy. Ale nigdy nie otrzymaliśmy konkretnej odpowiedzi. Obecnie propozycja tak krótkiej umowy dzierżawy, znaczy dla nas tylko to, że gmina chce się nas stąd pozbyć – tłumaczy Moritz. – Zainwestowaliśmy w teren portu ok. 3 mln zł, teraz ze względu na planowany krótki najem, wart jest on ok. 1 mln zł. My chcemy inwestować w tych okolicach i mamy ku temu możliwości. Aktywa całej spółki warte są ok. 180 mln zł. Chcemy podpisać nawet tę roczną dzierżawę, żeby móc spokojnie zamknąć spółkę Port Yachtowy Nieporęt i poszukać nowego miejsca np. na Mazurach na podobną inwestycję – dodaje prezes Tup S.A.

 

Także spółka która zajmowała się tym portem rezygnuje bo gmina deliktanie mówiąc nie sprzyjała. Co sie stanie z portem nie wiadomo. Możliwe że go nie będzie wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm stawka niewielka porównując ją do cennika portu, który należy do najdroższych nad całym zalewem.  Ma on jednak całkiem rozbudowaną infrastrukturę i cumują w nim bodajże największe jednostki pływające po Zegrzu.

Jeśli zamkną stację to chyba przeprowadzam się gdzieś indziej bo tylko czekać, aż w następnym ruchem będzie spuszczenie wody z zalewu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze gmina jednak lepiej to sama zagospodaruje  ;)

 

http://www.bip.nieporet.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=12087

 

Pondato Rada Gminy podjeła Stanowisko w sprawie zarządzania gminnym obszarem rekreacyjno-wypoczynkowym, w którym przyjęła kierunki działania w zakresie dalszego sposobu zagospodarowania i zarządzania obszarem rekreacyjno - wypoczynkowym, obejmującym, tzw. ,,Port Nieporęt" i ,,Port Pilawa", stanowiącym nieruchomości gminne położone w Nieporęcie i Białobrzegach w gm. Nieporęt - polegające na przejęciu, po zakończeniu dotychczasowych umów dzierżawy, wskazanych wyżej nieruchomości, do bezpośredniego zarządzania Gminy i prowadzenia na tych nieruchomościach bezpośrednio przez Gminę - działalności rekreacyjno-wypoczynkowej, w tym Portów. Rada Gminy Nieporęt uznała za celowe aby bezpośrednie zarządzanie i prowadzenie bezpośrednio przez Gminę działalności rekreacyjno - wypoczynkowej, w tym Portów, realizowane było przez powołaną przez Gminę Spółkę lub inną formę prawną gwarantującą realizację zadań gminy oraz racjonalne wykorzystanie mienia na potrzeby zgodne z przeznaczeniem terenu. Dotychczas przedmiotowym terenem zarządzali operatorzy zewnętrzni/dzierżawcy, jednak ze względu na potrzebę radykalnej zmiany wizerunku tego obszaru, a tym samym racjonalnego wykorzystania i wyeksponowania walorów gminy - uzasadnione jest kompleksowe zagospodarowanie terenu z uwzględnieniem potrzeby realizacji zadań gminy w zakresie art.7 ust.1 pkt 10 ustawy samorządzie gminnym a także nowych uwarunkowań ekonomicznych, w tym związanych z możliwością pozyskiwania dodatkowych środków ze źródeł zewnętrznych. Podjęcie w/w. stanowiska poprzedziła blisko godzinna dyskusja.

Po wyczerpaniu wszystkich punktów porządku obrad Przewodniczący Rady Gminy zamknął obrady XLIII sesji Rady Gminy Nieporęt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie ma co się dziwić gminie. Obserwowali jak rośnie biznes i ich krew zalewała. Księgowy przeliczył ilość łódek i cena za cumowanie i tak wyszła niechęć do przedłużenia umów. Teraz już się proszą by nie zabierać łódek z portu bo przecież od 1.11.2013 opłaty będą wpływały do kasy gminy. To taka polityka by się chciało rozwijać interesy w PL. Gratulacje dla urzędników. Spróbujcie obalić biznesy na ul. Wiejskiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyc lodki i pomnozyc przec oplaty to kazdy potrafi, ale jak zabrakinie kogos kto naprawde dba i pilnuje to moze byc roznie ...

W sumie port Nieporet to i tak moloch nie do ogarniecia byl ale rownoczesnie to samo zrobili z portem pilawa gdzie akurat atmosfera o wiele przyjemniejsza i przyjazniejsza byla /jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...