Skocz do zawartości

Instrukcje obsługi, oznaczenia silników


musti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 242
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Otrzymałem pomoc w odnalezieniu właściwej instrukcji do Mercury 115EFI od mikijet za co bardzo dziękuję.

Niestety, jedyne miejsce gdzie udało mi się odnaleźć ślad tego dokumentu to http: //boatinfo.no/lib/library.html.

Przeglądarki niestety już nie obsługują tego formatu /Flash/.

 

Może ktoś posiada ściągnięty PDF:

Mercury 115 FourStroke EFI, Starting Model Year 2001, 90-881980R1 NOVEMBER 2001 lub wydanie następne po tej wersji?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

    Koledzy,

 

    Szukam instrukcji servisowej, lub przynajmiej schematu elektrycznego do silnika 1992 Yamaha 40 ESRQ, 40 hp, 2suw.

Moze ktos ma w pdf i moglby przeslac. Mam natomiast servisowe instrukcje Yamahy 90 hp i Nissana 40 hp, oba dwusuwy, w pdf jesli by ktos potrzebowal. (maciek188@yahoo.com)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Niestety mam inny model tego silnika, z elektrycznym rozrusznikiem i 3 diodami LCD. Bede nadal szukal. Moze znajde kogos z tym silnikiem i podpatrze. U mnie jest jeden czerwony przewod idacy no nikad. Moze powinien isc do +12V zasilania. Polacze przez zarowke zeby czegos nie spalic i zobacze czy bedzie dzialac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy

 

Szukam jakichkolwiek informacji o silniku zaburtowym, który kupiłem z łodzią. Na pokrywie jest napisane YAMAHA, ale pod pokrywą na tabliczce jest już napisane Mariner 40M 6E9 S 0193xx (xx - dwie ostatnie cyfry). Udało mi się dotrzeć do strony https://www.autorepairmanuals.biz/ gdzie odnalazłem ten zakres numerów seryjnych, ale jedyne czego się dowiedziałem, to że został wyprodukowany w 1993 roku. Na stronie http://www.marineengine.com/ w ogóle nie mogę znaleźć tego zakresu numerów seryjnych w czterdziesto-konnych dwusuwach.

Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć gdzie znaleźć cokolwiek o tym silniku? Jakieś instrukcje, najchętniej książki serwisowe albo chociaż jakąś tabelkę z danymi technicznymi? Ewentualnie czy jest może jakaś jednostka bliźniaczo podobna, której książka serwisowa jest łatwiej dostępna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Mam Marinera 40hp 40EO 6e9 S 106402 Made in Japan

Z tego co znalazlem to 1987 i konstrukcja Yamahy

w necie znalazlem manuala

z 1988

Potrzebuje zarejestrowac Łódz w Reja24.

Czy myslicie ze wystarcza te dane z tabliczki plus strona z manuala z danymi jak w zalaczniku ?

Jakie dane sa wymagane ? (jest pojemnosc ale nei wiadomo czemu nie ma ze 2 cyl)

mariner_40.jpg.359adc521eb8cf726cb6658995a3683c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Szukam instrukcji, a dokładniej "deklaracje norm" ( jeśli źle to nazwałem wybaczcie ) potrzebnej do zakończenia procesu rejestracji :)

Przeszukałem już kilka stron, nie wspomnę o tych z pierwszego postu w temacie :) i nadal szukam :D

Chodzi dokładnie o silnik Mercury " tower of power " 115 2-stroke :) z góry dziękuję za pomoc ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • musti zmienił(a) tytuł na Instrukcje obsługi, oznaczenia silników
  • musti przypiął/eła ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Dobry wieczór,
Posiadam silnik Volvo Penta 4.3 V6 431A 868267 o numerze 4100125849 z roku 1989, ponieważ pękł blok silnik przechodzi kapitalny remont. Blok będzie wkrótce pospawany i przyjdzie czas na wymianę tłoków, panewek itd. tzn. prawie wszystkiego co się rusza 🙂 Moje pytanie brzmi gdzie mogę znaleźć/kupić/pożyczyć instrukcje z momentami dokręcania wszystkich śrub?  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...